Darmowa wysyłka od 119 zł
Certyfikowany sprzedawca
Prawo zwrotu w ciągu 120 dni
Pędzle do makijażu Pędzle do podkładu

Pędzle do podkładu (artykuły: 50)

Filtry
Filtry
Sortuj według:
Sortuj według:
Dla kogo
Rodzaj produktu
Grupa kolorystyczna
Cena
-
Rodzaj skóry
Cecha szczególna
Sortuj według:
 • Zapisz się na Newsletter Flaconi i odbierz 15% rabatu na Twoje pierwsze zakupy

 • Nie udało się znaleźć odpowiedniego produktu?

  Pędzel do podkładu – dlaczego warto go mieć?

  Idealny makijaż uzależniony jest nie tylko od jakości kosmetyków, ale również od instrumentów, za pomocą których nakładasz je na twarz. Perfekcyjnie rozprowadzony podkład to podstawa makijażu, który utrzyma się na twarzy przez cały dzień, będzie trwały i świeży, stanowiąc doskonałą oprawę dla kobiecego piękna.

  Nakładanie fluidu na twarz to czynność wymagająca nie tylko wprawy, ale i doboru odpowiednich akcesoriów. Pędzle do podkładu umożliwiają dokładne rozprowadzenie fluidu, zapobiegając powstawaniu smug, nierówności czy plam.

  Podkłady i korektory charakteryzują się różną konsystencją. Jedne cechuje duża gęstość, inne są bardziej płynne i lejące. Dostępna jest szeroka gama pędzli do podkładu:

  • płaskie,
  • o skośnych kręwędziach,
  • o zaokrąglonych krawędziach,
  • języczkowe, które doskonale sprawdzają się także podczas aplikacji maseczek,
  • pędzle o ściętym włosiu, dzięki którym masz możliwość uzyskać efekt najsilniejszego krycia.

  Jak wybrać odpowiedni pędzel do podkładu?

  Dobór pędzla to więcej niż połowa sukcesu. Pędzle do podkładu różnią się przede wszystkim kształtem i gęstością włosia. W zależności od rodzaju pędzla do podkładu musisz także  dostosować technikę nakładania kosmetyku.

  Pędzel do podkładu – kształt kociego języczka

  Koci języczek charakteryzuje płaski, szeroki pokrój, który zwęża się w kierunku dołu i jest owalnie zakończony. Ten kształt sprawia, że wykorzystujesz optymalną ilość kosmetyku. Fluid rozprowadzasz gładkimi, długimi ruchami podobnymi do malowania obrazu, dzięki czemu uzyskujesz równomierny, jednolity efekt. Dzięki zbitemu, gęstemu włosiu pędzel umożliwia idealne krycie.

  Pędzel do podkładu: Flat Top

  Flat Top to pędzel o okrągłej główce i włosiu ściętym całkowicie płasko. W przypadku tego rodzaju pędzla podkład nakładasz ruchami przypominającymi stemplowanie twarzy, uwalniając w ten sposób kosmetyk wchłonięty przez włosie. Pobiera on nieco więcej podkładu, dlatego przed nałożeniem makijażu możemy nieznacznie zmoczyć jego końcówkę, co zapobiegnie nadmiernemu poborowi fluidu. Konstrukcja tego pędzla umożliwia dostosowanie poziomu krycia do indywidualnych potrzeb. Zwiększając nacisk, możesz bowiem pozostawić na twarzy większą ilość fluidu, a zwalniając, położyć cieńszą jego warstwę.

  Pędzel  do podkładu: Kulka – Round Top

  Pędzel typu kulka wyróżnia owalny przekrój i zaokrąglona końcówka, którą również dobrze jest zmoczyć przed przystąpieniem do nałożenia makijażu. Nakładasz podkład także za pomocą stemplowania z jednoczesnym delikatnym rozcieraniem. Znakomicie sprawdza się on w przypadku gęstych tekstur oraz preparatów kamuflujących.

  Szczotki do podkładu

  Szczotki z kolei idealnie nadają się, zarówno do płynnych konsystencji, jak również kosmetyków sypkich. Charakterystyczne miękkie i gęste włosie umożliwi osiągnięcie niezwykle naturalnych efektów, także gdy preferujesz makijaż typu nude.

  Pędzel do korektora

  Pędzle przeznaczone do korektora są z reguły zdecydowanie mniejsze, dzięki czemu umożliwiają punktowe nałożenie preparatu lub precyzyjne rozprowadzenie go w okolicach oczu.

  Różnorodność najwyższej jakości pędzli do podkładu renomowanych marek dostępnych w sklepie internetowym Flaconi pozwala wybrać optymalny, by móc na co dzień lśnić niczym gwiazda.