Gąbka do makijażu
Gąbka do makijażu – nieprzemijający hit
W przypadku gąbeczek do makijażu grono ich fanek stale się poszerza. Gąbki do makijażu znakomicie sprawdzają się podczas nakładania podkładu, jak również kremów, korektorów, oraz rozświetlaczy. Dzięki swojej budowie nie pobierają tak dużo preparatu, jak pędzle.
Gąbeczki umożliwiają wykonanie bardzo naturalnego makijażu, gdyż za ich pomocą podkład rozprowadzany jest bardzo równomiernie, niejako wtapiając się w skórę. Unikamy w ten sposób powstawania plam i nierówności.
Rodzaje gąbek do makijażu
Niezmienną popularnością cieszą się gąbki o klasycznym owalnym kształcie przypominające jajeczko. Są też zbliżone kształtem do diamentowego szlifu, jak również trójkąty albo płaskie owalne lub kanciaste gąbeczki. Różnią się one od siebie również pod względem wielkości i struktury oraz twardości.
Gąbki do makijażu – sposób użycia
W zależności od budowy, gąbeczki mają różne przeznaczenie. I tak na przykład gąbki o standardowym rozmiarze sprawdzają się idealnie w przypadku nakładania podkładu, jak również konturowania twarzy na mokro. Dzięki zwężonej końcówce umożliwiają również precyzyjne dotarcie do trudnodostępnych miejsc.
Gąbeczki mniejsze idealnie nadają się do nakładania fluidu w załamaniach płatków nosa czy też korektora w okolicach oczu.
Jak stosować gąbkę do makijażu?
- Najpierw należy zamoczyć gąbeczkę w wodzie i odcisnąć jej nadmiar.
- Następnie nakładamy na gąbkę wybrany kosmetyk.
- Rozprowadzamy go na twarzy za pomocą gąbki delikatnie wcierając i rozsmarowując lub też stemplując.
- Szerszą częścią gąbeczki rozprowadzamy kosmetyk na większych partiach twarzy, a zwężonego końca używamy, by dotrzeć do trudniej dostępnych miejsc, na przykład w okolicach linii włosów, w załamaniach skrzydełek nosa, w okolicy oczu i ust.
W przypadku fluidów o płynnej teksturze, lepiej nakładać je za pomocą palców, dzięki czemu unikniemy nierówności. Ciepło dłoni rozgrzeje kosmetyk, który będzie się znacznie łatwiej stapiał ze skórą.
Jak czyścić gąbkę do makijażu?
Gąbeczkę należy czyścić po każdorazowym użyciu, aby uniknąć rozwijania się bakterii, a także by zachować jej walory na jak najdłużej. Sposobów czyszczenia gąbeczek jest kilka:
- Profesjonalny płyn do mycia gąbek i pędzli
W drogeriach dostępne są specjalistyczne preparaty służące typowo czyszczeniu gąbek i pędzli z pozostałości kosmetyków.
- Mydło lub szampon
Można wybrać delikatny, neutralny szampon lub mydło antybakteryjne. Gąbkę namaczamy najpierw w ciepłej wodzie, po czym pocieramy nią o mydło, lub też rozprowadzamy mydło albo szampon na dłoniach i mydlimy gąbeczkę. Warto te czynność powtórzyć kilkakrotnie, wyciskając i ponownie namaczając gąbkę. Gdy będzie już czysta, należy ją dokładnie wypłukać z resztek detergentu i pozostawić do wyschnięcia.
- Płyn do mycia naczyń
W przypadku bardzo silnych zabrudzeń można zastosować płyn do mycia naczyń, który doskonale rozpuści resztki tłuszczu. Stosujemy taką sama procedurę, jak w przypadku mydła lub szamponu.