Darmowa Wysyłka Od 129 Zł
Do 2 Darmowych Próbek
Certyfikowany Sprzedawca
Prawo Zwrotu W Ciągu 120 Dni
Darmowa Wysyłka Od 129 Zł

Suchy szampon

38 Artykułów
Strona1z2

Suchy szampon dla pięknych i zadbanych włosów

Najlepszej jakości suchy szampon nie tylko potrafi w oka mgnieniu wyczarować efekt świeżych włosów, ale także nadaje im dodatkową objętość i ułatwia ich stylizację. Dzięki temu można je układać nawet łatwiej niż w przypadku włosów umytych klasycznym szamponem. Jak zatem działa ten magiczny środek z aerozolu?

Jak działa suchy szampon?

Suchy szampon działa na takiej samej zasadzie, jak puderdo twarzy, który wchłania nadmiar sebum. W przypadku szamponu jest podobnie, pokrywa on nadmiar filmu tłuszczowego, który nagromadził się na skórze głowy i włosach. Zadaniem suchego szamponu jest wchłonięcie go oraz zmatowienie włosów. Aplikacja suchego szamponu jest bardzo szybka i łatwa.

Jak używać suchego szamponu?

  1. Bardzo ważne jest, by przed użyciem mocno wstrząsnąć pojemnik z szamponem, aby składniki zmieszały się równomiernie.
  2. Następnie należy nałożyć suchy szampon na włosy, spryskując je. Podczas tej czynności należy trzymać dozownik ok. 20 cm od głowy.
  3. Po nałożeniu trzeba go delikatnie wmasować we włosy, a następnie dokładnie rozczesać je szczotką do włosów, aby usunąć resztki szamponu.

Czy suchy szampon jest szkodliwy?

Wszystkie osoby mające jakiekolwiek wątpliwości względem suchych szamponów spieszymy uspokoić, że jest to w pełni bezpieczny i przyjazny dla skóry głowy i włosów specyfik. Pozwala też na zrobienie dłuższych przerw między jednym a drugim myciem włosów , co sprzyja ich naturalnej regeneracji.

Suche szampony najnowszej generacji zawierają dodatkowo składniki pielęgnacyjne, które chronią i regenerują skórę oraz włosy. W ten prosty sposób możemy obalić mit, że suchy szampon jest szkodliwy. Niemniej jednak, należy pamiętać o tym, że jest on rozwiązaniem krótkoterminowym, jako że włosy bez wątpienia należy również oczyszczać za pomocą tradycyjnego szamponu oraz wody. Włosy za sprawą swojej dużej powierzchni narażone są na osiadanie na nich rozmaitych zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu. W związku z tym konieczne jest zmywanie ich oraz odżywianie przy użyciu standardowych kosmetyków, jak płynny szampon oraz woda i odżywka.

Przetestujcie zatem suchy szampon i odkryjcie jego liczne walory, sięgając jednocześnie po inne znakomite produkty do pielęgnacji włosów renomowanych marek dostępne w sklepie internetowym Flaconi.