Kosmetyki dla mężczyzn

404 Artykuły
Strona1z17

Kosmetyki dla mężczyzn - koniec rutyny w codziennej pielęgnacji

Mężczyźni, podobnie jak i kobiety, lubią wyglądać schludnie. Zadbana skóra nie przychodzi jednak sama - jest ona zasługą pielęgnacji i dbania o siebie. Poznaj najlepsze kosmetyki dla mężczyzn razem z flaconi i poznaj produkty, które odmienią codzienną rutynę.

Kosmetyki dla mężczyzn - specyfika męskiej skóry

Skóra mężczyzn różni się od kobiecej. Badania dowodzą, że jest ona nawet o 25% grubsza oraz posiada większą ilość  gruczołów łojowych i mieszków włosowych. Znajdujące się w niej włókna elastyny i kolagenu są znacznie bardziej zwarte. Dlatego też mężczyźni powinni stosować produkty dostosowane do ich cery.

Jakie kosmetyki dla mężczyzn warto mieć?

Na rynku znaleźć można coraz więcej produktów dedykowanych mężczyznom. Do grona tych najprzydatniejszych należą przede wszystkim:

  • Krem do twarzy - na dzień przynajmniej ten z filtrem, a na noc krem przeciwzmarszczkowy pod oczy dla mężczyn. Do skóry suchej polecamy natomiast krem z aloesem lub odżywczym awokado.

  • Kosmetyki do golenia - a najlepiej cały zestaw do golenia, w którym znajdą się wszystkie potrzebne przybory.

  • Kosmetyki do stylizacji włosów - w tym spray, pasta lub żel do włosów. Z pomocą odpowiedniego kosmetyku utrwalisz fryzurę, dodasz jej objętości, tekstury, a przede wszystkim dobrego wyglądu.

  • Kosmetyki do pielęgnacji ciała - począwszy od dezodorantu, po kosmetyki do kąpieli, kremy i balsamy do ciała.