Darmowa wysyłka od 129 zł
Do 2 darmowych próbek
Certyfikowany sprzedawca
120 dni na zwrot produktów
Darmowa wysyłka od 129 zł

Peeling do twarzy

79 Artykułów
Strona1z4

Głębokie oczyszczenie skóry twarzy z peelingiem do twarzy

Skóra twarzy wymaga szczególnej pielęgnacji, aby zawsze wyglądać świeżo i promiennie. W ramach codziennej pielęgnacji nie powinno zabraknąć peelingu do twarzy. Zapewnia on optymalne usuwanie martwych komórek naskórka.  Wykonywanie peelingu twarzy umożliwia ponadto głębokie oczyszczanie skóry i zapobiega osadzaniu się zanieczyszczeń. 

Szczotki do oczyszczania skóry twarzy

Ciekawym rozwiązaniem są również szczotki do oczyszczenia skóry twarzy, w tym szczotki Clarisonic. W przypadku mężczyzn peeling skóry twarzy jest równie istotny. Pozwala on uniknąć problemu wrastającego zarostu, jak również umożliwia dokładniejsze golenie. 

Jak często stosować peeling do twarzy?

Bardzo istotne jest, aby peeling stosować regularnie. Skóra twarzy jest bowiem silnie narażona na zanieczyszczenia powodowane przez osiadający na niej kurz, a także inne czynniki środowiskowe. Często zatem standardowa higiena i używane do codziennej pielęgnacji kosmetyki okazują się niewystarczające. 

Dlatego też zaleca się wykonywanie eksfoliacji, czyli peelingowania twarzy  raz lub dwa razy w tygodniu. Wybierając odpowiedni produkt złuszczający, upewnij się, że jego efekt jest idealnie dopasowany do Twojego rodzaju skóry. Zwłaszcza w przypadku suchej skóry istotne jest stosowanie produktów intensywnie nawilżających. Dzięki temu możesz oczyścić skórę, zarówno skutecznie, jak i delikatnie.

W sklepie internetowym Flaconi dysponujemy pełną gamą produktów peelingujących najlepszych marek. Skuteczny, wysokiej jakości peeling do twarzy zaoferują Ci bez wątpienia Shiseido oraz Clinique. 

Peeling twarzy w ramach skutecznego programu pielęgnacyjnego

Oprócz peelingu należy równolegle z nim stosować towarzyszące preparaty oczyszczające do codziennej pielęgnacji. A zatem po wykonaniu zabiegów oczyszczających warto odświeżyć skórę tonikiem. Znakomicie sprawdza się na przykład Sensai Cellular Performance Lotion I Light zapewniający skórze odżywienie i głębokie nawilżenie, co optymalnie przygotowuje ją do kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych.  

Różne rodzaje skóry charakteryzują różne potrzeby. Dlatego też po wykonaniu peelingu twarzy zawsze należy stosować bogaty w składniki odżywcze krem ​​do pielęgnacji. Złuszczanie otwiera pory, tym samym pozwalając substancjom odżywczym wnikać w głębsze warstwy skóry, co sprzyja pobudzaniu jej wewnętrznych procesów regeneracyjnych. 

Czym różnią się od siebie chemiczny i mechaniczny peeling twarzy?

Przede wszystkim musimy pamiętać, że skóra twarzy jest wyjątkowo wrażliwa. Jednakże należy ją dokładnie oczyszczać, dzięki czemu zapobiegniemy zatykaniu się porów i powstawaniu wyprysków. Znakomicie sprawdzają się w tym przypadku pianki myjące. Peeling powinien być wykonywany przynajmniej raz w tygodniu. 

Peeling chemiczny jest bardzo skuteczny. Bazuje on na kwasach owocowych, ale jego wykonanie powinno być nadzorowane przez lekarza dermatologa, podczas gdy mechaniczny peeling twarzy możemy w każdej chwili bezpiecznie wykonać sami. Gdy skóra twarzy sprawia wrażenie podrażnionej, warto sięgnąć  po odżywczy peeling Shiseido lub KaneboSensai, które usuwają nadmiar sebum i przywracają skórze blask.