Darmowa Wysyłka Od 129 Zł
Do 2 Darmowych Próbek
Certyfikowany Sprzedawca
Prawo Zwrotu W Ciągu 120 Dni
Darmowa Wysyłka Od 129 Zł

Woda kolońska

55 Artykułów
Strona1z3

Woda kolońska – skuteczny sposób na szybkie odświeżenie i dobre samopoczucie

Eau de Cologne lub Cologne Water, czyli innymi słowy – Woda Kolońska to klasyczna, jedna z lżejszych kompozycji zapachowych, które pasują na każdą okazję.  Najsłynniejsza woda kolońska opatrzona jest numerem 4711. Dziś do najpopularniejszych wód kolońskich należy woda kolońska Jean Paul Gaultier Monsieur.

Woda kolońska – lekkie i orzeźwiające kompozycje zapachowe

Szczególnie popularne są świeże, aczkolwiek wyraźne zapachy, również utrzymane w czystej klasycznej konwencji. Ze względu na swój nienachlany charakter doskonale nadają się na co dzień, do pracy czy biura.

Woda kolońska cieszy się dużą popularnością z racji tego, iż ma zdecydowaną przewagę nad cięższymi kompozycjami, co czyni ją znacznie bardziej uniwersalną.

Najlepsza woda kolońska – znajdź swojego ulubieńca

Wśród najbardziej znanych marek wody kolońskiej należy oczywiście wymienić słyną 4711, ale do wyboru mamy jeszcze wiele innych, jak na przykład propozycję Diora - Dior Homme Cologne podkreślającą stylową swobodę, a zarazem charyzmę współczesnego mężczyzny.

Marka Clinique proponuje nam Clinique Happy for Men - świeży zapach bazujący na nutach cytrusowo – drzewnych, emanujący ożywczą zmysłowością. Woda kolońska Tabac Original to również znakomity wybór. Damska woda kolońska Tosca dla Niej to synonim zalotnej elegancji.

Woda kolońska i toaletowa – czym się różnią od wody perfumowanej?

Woda kolońska i toaletowa zawierają mniejsze stężenie substancji zapachowych niż perfumy, a tym samym są lżejsze i bardziej orzeźwiające.

Woda kolońska jest pod względem intensywności zapachu jest bardzo zbliżona do wody toaletowej.

Woda kolońska i woda toaletowa różnią się głównie stopniem koncentracji zawartych w nich substancji zapachowych. Eau de Cologne, czyli woda kolońska to kosmetyczna mieszanka zapachowa, w której stężenie substancji zapachowych wynosi od 3 do 5%.

Dla uzyskania najlepszego efektu najlepiej nakładać ją bezpośrednio na skórę, tuż po kąpieli, a w przypadku panów - po goleniu . Często woda kolońska występuje w duecie z perfumami o tym samym zapachu.