Darmowa wysyłka od 129 zł
Do 2 darmowych próbek
Certyfikowany sprzedawca
120 dni na zwrot produktów
Darmowa wysyłka od 129 zł

Naturalne olejki eteryczne

30 Artykułów
Strona1z2

Naturalne olejki eteryczne – moc natury w Twojej pielęgnacji

Naturalne olejki eteryczne to dużo więcej niż piękne zapachy zamknięte w małych buteleczkach. To prawdziwa esencja tego, co w wielu roślinach najlepsze. Stosując naturalne olejki eteryczne, zatroszczysz się o swoje ciało, zadbasz o zdrowie i dobre samopoczucie. Podpowiadamy, jak używać naturalnych olejków i które warto wybrać.

Naturalne olejki eteryczne – poznaj ich właściwości

W naturze kryje się potencjał leczniczy i pielęgnacyjny znany od wieków. Warto wykorzystać go także w nowoczesnej, świadomej pielęgnacji. Oto wybrane naturalne olejki eteryczne, na które warto zwrócić szczególną uwagę.

  • Olejek paczuli – ma orientalny, głęboki zapach, który pomaga się zrelaksować. Działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie, więc dobrze sprawdzi się do pielęgnacji twarzy ze skłonnością do trądziku. Co ciekawe, ma też działanie przeciwzmarszczkowe. Koniecznie sprawdź olejek Primavera Patchouli Bio.

  • Olejek bergamotowy – pachnie orzeźwiającymi cytrusami. Przyjemnie relaksuje i wycisza. Na skórę działa wielotorowo – reguluje łojotok, uspokaja stany zapalne skóry i działa antyseptycznie. Wypróbuj na przykład olejek Primavera Bergamotte Bio.

  • Olejek różany – odpręża i poprawia koncentrację. Łagodzi podrażnienia, spierzchnięcia i niewielkie ranki na skórze. Ma też działanie przeciwzmarszczkowe. Sprawdź olejek Bergland Aromatology Roses.

  • Olejek eukaliptusowy – wspomaga układ odpornościowy. Pomaga zapobiegać rozmaitym infekcjom, a także je zwalczać. Warto po niego sięgać podczas przeziębienia, trądziku, bólu zatok. Sprawdzonym produktem jest olejek Primavera Eukalyptus globulus Bio.

Olejek lawendowy – ten słynny zapach Prowansji pomaga szybciej zasnąć i wyciszyć się po stresującym dniu. Działa dobroczynnie na włosy – pobudza ich wzrost i ogranicza wypadanie. Sprawdź na przykład Primavera Lavendel fein Bio.

Jak stosować naturalne olejki eteryczne na włosy?

Niektóre naturalne olejki eteryczne możesz stosować bezpośrednio na skórę głowy, a inne lepiej mieszać z olejem nośnym takim jak choćby oliwa z oliwek. Upewnij się, która opcja jest zalecana w przypadku konkretnego olejku. Po minimum 10 minutach umyj skórę głowy szamponem i nałóż odżywkę.

Do pielęgnacji skóry głowy warto sięgnąć po:

  • olejek z drzewa herbacianego,

  • lawendowy,

  • rozmarynowy,

  • ylang ylang,

  • z trawy cytrynowej.

W jaki sposób wykorzystać naturalne olejki eteryczne do pielęgnacji ciała?

Podczas pielęgnacji ciała również warto połączyć olejki eteryczne naturalne z olejem bazowym. Gdy już wybierzesz swój ulubiony olejek, możesz używać go do:

  • Peelingu – kilka kropli dodanych do domowego scrubu lub gotowego peelingu do ciała zamieni ten zabieg w relaksujący rytuał.

  • Kąpieli – dzięki olejkom dodanym do ciepłej wody poczujesz się niczym w spa. Na tym nie koniec korzyści. Niektóre naturalne olejki eteryczne (np. z geranium czy jałowcowy) zapobiegają zatrzymywaniu wody w ciele. Inne usprawniają krążenie krwi (np. olejek z grejpfruta czy cyprysowy).

Masażu. Marzysz o skórze bez cellulitu? Zafunduj sobie masaż, który przyspieszy przepływ limfy i wesprze mikrokrążenie. Do oleju bazowego lub kremu na cellulit dodaj np. olejek cytrynowy.

Jak używać naturalnych olejków eterycznych na twarz?

Chociaż produkty naturalne często uznawane są za łagodne, w przypadku olejków eterycznych warto zachować ostrożność, zwłaszcza na delikatnej skórze twarzy. Ze względu na to, że są mocno skoncentrowane, warto łączyć je z olejami bazowymi lub innymi produktami. Możesz dodać kilka kropli naturalnego olejku eterycznego do:

Naturalne olejki eteryczne – dopełnienie świadomej pielęgnacji

Naturalne olejki eteryczne to optymalny sposób na uzupełnienie pielęgnacji twarzy, ciała i włosów. Aby w pełni wykorzystać ich potencjał, sięgaj po te z certyfikatami. Naturalne olejki eteryczne Primavera czy Bergland to produkty organiczne, przyjazne dla środowiska i zwierząt.