Darmowa Wysyłka Od 129 Zł
Do 2 Darmowych Próbek
Certyfikowany Sprzedawca
Prawo Zwrotu W Ciągu 120 Dni
Darmowa Wysyłka Od 129 Zł

Krem do paznokci


Jak dobrać odpowiedni krem do rąk i paznokci?

Zadbane dłonie i paznokcie zawsze robią dobre wrażenie. Za ich estetyczny wygląd odpowiada nie tylko dobrze wykonany manicure, ale przede wszystkim nawilżenie. Dłonie powinny być gładkie i miękkie w dotyku, a paznokcie mocne i lśniące – dlatego wymagają stałego nawilżania. Konieczne jest regularne stosowanie kremu do rąk i paznokci, który nie tylko naprawi powstałe szkody, ale w dużej mierze zapobiegnie też powstawaniu kolejnych. 

Na rynku kosmetycznym mamy naprawdę szeroki wybór kremów do rąk. Na każdym opakowaniu widnieje napis, że to właśnie ten produkt spełni wszystkie nasze oczekiwania. Mimo to zakup kremu do rąk nie stanowi tak prostego zadania. Skład kosmetyku należy dobrać do indywidualnych cech naszej skóry. Część osób posiada dłonie, które mocno się wysuszają, a część wymaga jedynie lekkiego nawilżenia. 

Rodzaje kremów do rąk

Krem o zbyt tłustej formule może ograniczać wykonywanie niektórych czynności, dlatego zaczynamy stosować go rzadziej. To błąd, ponieważ to właśnie regularne nawilżanie dłoni i paznokci przyniesie pożądane rezultaty. Jaki krem zatem wybrać, aby chciało nam się go stosować?

  • Kremów do rąk suchych i popękanych – ten rodzaj kosmetyku sprosta wymaganiom skóry suchej, a także narażonej na niesprzyjające warunki pogodowe. Szczególnie powinny stosować go osoby o suchych, szorstkich dłoniach, które mają tendencję do zaczerwień i podrażnień. 
  • Ochronny krem do rąk na zimę – powstał, by chronić skórę przed mrozem oraz promieniowaniem UV. Jego działanie polega na zostawianiu na powierzchni dłoni wodoodpornej warstwy. 
  • Krem do rąk szybko wchłaniający się – najbardziej uniwersalny wariant kosmetyku może odpowiadać osobom o różnych typach skóry. Zwykle tego rodzaju produkty nie pozostawiają na dłoniach tłustego filmu, przez co szybko się wchłaniają. Warto jednak mieć na uwadze, że zimą mogą oferować zbyt małe zabezpieczenie dla skóry wrażliwej. 
  • Krem do rąk i paznokci – oprócz właściwości pielęgnujących skórę, odżywia także płytkę paznokciową. Zwykle odpowiada za to zawartość cennych olejków roślinnych oraz witamin. W efekcie skóra staje się nawilżona, a paznokcie ulegają stopniowemu wzmocnieniu. Stosowanie kremu do rąk i paznokci może również przyspieszyć wzrost paznokci. 

Jak często używać kremu do rąk?

Częstotliwość stosowania kremu do rąk powinna być dopasowywana indywidualnie. Należy dokładnie obserwować stan swojej skóry i reagować na bieżąco. Dla pewności jednak warto zawsze nosić przy sobie małą tubkę kremu lub mieć go pod ręką na przykład w miejscu pracy. 

Większość osób używa kremu do rąk raz dziennie: wieczorem, najczęściej przed snem. Jeśli jednak jesteśmy posiadaczami skóry suchej i wrażliwej, lepiej stosować krem także rano i w ciągu dnia. W szczególności starajmy się zabezpieczać dłonie przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak mróz. Skóra może ulec zniszczeniu już po pojedynczym, zimowym spacerze, a jej regeneracja zajmie znacznie więcej czasu. Pamiętajmy zatem o pielęgnacji dłoni.