Darmowa Wysyłka Od 129 Zł
Do 2 Darmowych Próbek
Certyfikowany Sprzedawca
Prawo Zwrotu W Ciągu 120 Dni
Darmowa Wysyłka Od 129 Zł

Zamienniki perfum

Na co zwracać uwagę przy zakupie tańszej alternatywy zapachowej?

Flakony perfum

Poszukiwanie ulubionych perfum może być czasochłonnym przedsięwzięciem. Nie wszystkie zapachy mogą się nam podobać, a jednocześnie harmonizować z indywidualną chemią ciała. I wreszcie, co nie mniej ważne, zapach perfum powinien być przyjemny dla Twojego najbliższego otoczenia. Dlatego też wiele kobiet i mężczyzn decyduje się na wysokiej jakości zapachy znanych producentów, ponieważ gwarantują one pewien "standard zapachowy" - lub też kupują oni zamienniki perfum. Te ostatnie są często określane jako bliźniacze zapachy, ponieważ są łudząco podobne do swoich wzorców (zwykle markowych zapachów CHANEL, Yves Saint Laurent itp.).

Zaletą zamienników perfum jest to, że są one zazwyczaj znacząco tańsze od ich zapachowych bliźniaków. Wynika to z faktu, że markowe zapachy często zawierają drogie surowce, podczas gdy ich tańsze odpowiedniki zwykle wykorzystują niższej jakości aromaty i substytuty. Dlatego też w tym miejscu zaleca się ostrożność, ponieważ jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, często musisz także pójść na kompromis w kwestii jakości.
Aby nie wpaść w pułapkę jakości, powiemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć o odpowiednikach perfum.

Czym tak naprawdę są zamienniki perfum?

Zamienniki perfum nazywane są też czasem “dupes”. Termin ten pochodzi od angielskiego słowa "duplicate" i jest używany głównie przez znawców branży kosmetycznej do opisania określonego produktu, który jest niezwykle podobny lub nawet identyczny z innym. W odniesieniu do perfum jest to zatem imitacja perfum, która pachnie podobnie do swojego luksusowego pierwowzoru, ale jest sprzedawana pod inną nazwą niż oryginał.
Podczas gdy naturalne ekstrakty z prawdziwych kwiatów lub roślin są wykorzystywane do produkcji większości prestiżowych zapachów, surowce do produkcji zamienników perfum zwykle pochodzą z produkcji syntetycznej.

Dwa różowe flakony perfum

Niemniej jednak nie są one faktycznymi plagiatami ani “pirackimi kopiami”. W porównaniu do podróbek perfum, zamienniki nie udają czegoś innego. Flakon perfum i marka wyraźnie różnią się od oryginału, co nie ma miejsca w przypadku nielegalnych podróbek. Chociaż wyglądają one zwodniczo prawdziwie, często zawierają wątpliwe składniki, które mogą być szkodliwe dla skóry.

Odkryj oryginalny bestsellery perfum

Bliźniaczy zapach czy plagiat: jaka jest różnica?

Aby nie dać się nabrać nieuczciwym sprzedawcom i nie narażać swojego zdrowia na szwank tanimi kopiami, należy zachować ostrożność: uważać podczas zakupów online!
Jeśli wolisz zamawiać swoje ulubione zapachy online, może się niestety zdarzyć, że trafisz na podróbkę. Dlatego ważne jest, aby znać różnice między zamiennikami perfum a nielegalnymi podróbkami.
Poniżej znajdziesz najważniejsze różnice:

Branding

Podróbka jest sprzedawana i reklamowana jako oryginalny model (opakowanie, nazwa, butelka).

Odmienny design

Zamienniki perfum mają inną nazwę i nie kopiują projektu ani marki.

Ekstremalna różnica w cenie

Uważaj na “rzekomo oryginalne” towary, które nagle kosztują połowę lub więcej ceny detalicznej! Nierzadko są to podróbki.

Przetestowane dermatologicznie

Odpowiedniki perfum są testowane dermatologicznie, w przeciwieństwie do nielegalnych podróbek.

Jeśli chcesz dokładnie wiedzieć, na którym oryginale oparte sę poszczególne z zamienników perfum, po prostu wygoogluj nuty zapachowe. W ten sposób szybko dowiesz się, czy są to podróbki perfum, czy nie.


Dlaczego odpowiedniki perfum są tańsze?

Różnica w cenie między tańszymi bliźniaczymi zapachami wynika przede wszystkim z faktu, że:

Różowy flakon perfum
 • producenci potrzebują mniejszej liczby perfumiarzy, ponieważ nie tworzone są innowacyjne zapachy.

 • zamiast naturalnych olejków zapachowych, w zamiennikach zwykle stosuje się produkty syntetyczne.

 • zawartość olejków zapachowych jest niższa.

 • odpowiedniki perfum inwestują mniej w marketing, gdyż mogą opierać się na sukcesie oryginałów.

Zalety tańszych zamienników perfum

 • Największa zaleta bliźniaków zapachowych jest oczywista: możesz dobrze pachnieć bez wydawania fortuny.
  Odpowiednik perfum może być rozsądną alternatywą dla wszystkich tych, którzy nie chcą przegapić swojego ulubionego zapachu, gdy brakuje im pieniędzy. Kolejną zaletą jest to, że niższa cena oznacza, że możesz najpierw przetestować konkretny zapach, aby go poczuć. W ten sposób podejmujesz mniejsze ryzyko finansowe na wypadek, gdyby perfumy nie spodobały Ci się tak bardzo, jak początkowo myślałaś.

 • Oczywiście bardzo kuszące jest zaoszczędzenie kilkunastu złotych i wybranie zamiennika perfum. Należy jednak wziąć pod uwagę wady zakupu odpowiedników perfum. W każdym przypadku szkodzisz producentom oryginalnych perfum, którzy inwestują wiele wysiłku i kreatywności w rozwój poszczególnych zapachów.
  Jednak największą wadą zamienników perfum jest prawdopodobnie aspekt jakości. Gorsze składniki mogą prowadzić do wysypek skórnych lub alergii. Należy również upewnić się, że zawartość olejku zapachowego jest odpowiednia. Niektórzy producenci tańszych perfum zmniejszają tę zawartość ze względu na koszty, co powoduje, że zapach ulatnia się znacznie szybciej.


Zalety

 • Zwykle tańsze niż oryginalne towary.
 • Perfumy można przetestować przed zakupem oryginału.

Wady

 • Producenci markowych zapachów ponoszą straty, ponieważ inni oferują ich zapachy taniej.
 • Gorsze składniki mogą prowadzić do alergii, wysypek skórnych itp.
 • Zawartość olejków zapachowych jest często zmniejszona w porównaniu z oryginalnymi produktami - w rezultacie zapach czasami paruje znacznie szybciej.

Czy zamienniki perfum są prawdziwą alternatywą?

Bliźniacze zapachy to świetna opcja dla osób z ograniczonym budżetem. Obecnie istnieje tańszy odpowiednik prawie każdego zapachu znanej marki. Jednak ci, którzy cenią sobie wysokiej jakości składniki i długotrwały zapach, często lepiej radzą sobie z oryginalnym produktem.

Kupując zamiennik perfum, należy zawsze zwracać uwagę na użyte w niej składniki i przetestować produkt. Jeśli zauważysz zaczerwienienie lub podrażnienie skóry po spryskaniu, lepiej wybrać wysokiej jakości oryginalne perfumy męskie lub damskie. Jest bardzo mało prawdopodobne, aby wywołały one reakcje alergiczne. Możesz być również pewna, że zapachy od renomowanych producentów utrzymują się przez długi czas i nie wyparowują po bardzo krótkim czasie. Jeśli nie masz pewności co do zapachu, zawsze możesz kupić testery perfum. Czasami możesz również tanio kupić markowe perfumy, np. korzystając z promocji na flaconi.
Jako flaconi życzymy Ci dobrej zabawy podczas poszukiwania i wyboru swojego ulubionego zapachu!