Lakier do paznokci

273 Artykuły
Strona1z12

Lakier do paznokci – piękne i zadbane dłonie to Twoja wizytówka!

W porównaniu z innymi kosmetykami lakier do paznokci to wciąż novum. Lakier do paznokci został wprowadzony na rynek w latach dwudziestych XX wieku. Pierwsza udana komercjalizacja tego kosmetyku miała miejsce dzięki firmie Revlon w 1932 roku, a podjęli się jej bracia Joseph i Charles Revson oraz Charles Lachman.

Co ciekawe, lakier do paznokci miał swoje początki w przemyśle zdominowanym przez mężczyzn – w branży motoryzacyjnej. W latach trzydziestych XX wieku nastąpił rozkwit produkcji farb do nadwozia, a wynalazcy lakieru do paznokci skorzystali z kolorowych pigmentów tych farb samochodowych i opracowali na ich bazie formuły lakierów do paznokci.

Jaki kolor lakieru do paznokci wybrać? Najpopularniejsze i ponadczasowe kolory

W dzisiejszych czasach lakiery zachwycają feerią barw. Niektóre firmy oferują ponad sto kolorów, które oczarują kobiety i umożliwią znalezienie wśród nich swojego ulubionego.

Czerwony

Podobnie jak w przypadku pomadki, klasyczny kolor czerwony to niekwestionowany lider. Wiele kobiet wciąż wyznaje zasadę, że barwa pomadki musi korespondować z kolorem paznokci, a czerwień wyróżnia się spośród innych, zawsze dając mocny, uwodzicielski look.

Różowy

Różowe i cieliste odcienie to idealny wybór dla dyskretnych i zadbanych paznokci – idealne do biura lub na pierwszą randkę. Delikatny, pastelowy kolor jest dziewczęcy i niezobowiązujący. Silniejsze nasycenie podkreśla zadziorność kobiecego charakteru.

Czarny

Czarny lakier do paznokci bez wątpienia przyciąga wzrok i podkreśla zbuntowaną stronę kobiety. Najciemniejszy ze wszystkich kolorów nie wszystkim jednak pasuje i musi korespondować ze stylem ubioru.

Niebieski

To kolor dla zdecydowanych, odważnych kobiet, które chcą podkreślić niebanalność własnego stylu. Prezentuje się on znakomicie, zdobiąc zarówno dłonie, jak i stopy. Mając magnetyczny charakter, przyciąga wzrok i doskonale komponuje się z innymi kolorami.

Francuski manicure (French) to bez wątpienia klasyka, która się nie starzeje, ale na jej bazie powstają rozmaite transformacje idące z duchem czasu. Ombre – czyli płynne przejście lakieru jasnego w ciemny to niekwestionowany hit. Lakier metaliczny czy z teksturą – to z kolei propozycje dla tych kobiet, które nie boją się eksperymentów.

Jak przygotować paznokcie przed malowaniem?

Zanim zaczniemy malować paznokcie, powinnyśmy zapewnić dłoniom mały program odnowy biologicznej, do czego służą specjalne peelingi, olejki do paznokci i odżywcze kąpiele do paznokci, które również zmiękczają i chronią skórki.

Jak malować paznokcie?

Najpierw nałóż odżywkę, która wzmocni paznokcie. Warto pamiętać, że przed malowaniem ciemnymi kolorami konieczne jest nałożenie bazy, co zapobiega przebarwieniom. Maluj od nasady po czubek, kładąc lakier najpierw w centralnej części paznokcia, a później po bokach. W przypadku krótkich paznokci lepszy efekt dają ciemniejsze barwy.