Darmowa wysyłka od 129 zł
Do 2 darmowych próbek
Certyfikowany sprzedawca
120 dni na zwrot produktów
Darmowa wysyłka od 129 zł

Szampon keratynowy


Szampon keratynowy - lśniące włosy przez cały rok

Marzysz o włosach jak po wyjściu od fryzjera? Szampon keratynowy to jeden z najskuteczniejszych kosmetyków, który zapewni taki efekt. Keratyna to jeden z budulców włosa - stosowana regularnie odżywi zniszczone pukle i przywróci im życie.

Szampon keratynowy - lepiej zapobiegać niż obcinać

Codzienna stylizacja, siarczany oraz alkohol zawarty w kosmetykach mają niszczący wpływ na włosy. Rozchylają ich łuski, co prowadzi do wysychania oraz utraty cennych składników. Włosy stają się matowe i zaczynają się łamać.

Zapobiec temu może jednak szampon keratynowy. Podobnie jak humektanty i emolienty, skutecznie podtrzyma ona efekt zabiegu w salonie fryzjerskim. Dlatego też wszystkie te substancje zawiera często szampon do włosów zniszczonych, a nawet i odżywka w kostce, gdzie często pojawia się keratyna roślinna.

Co jeszcze potrafi szampon keratynowy?

To jednak niejedyny powód, dla którego warto stosować szampon keratynowy. Produkt ten posiada znacznie więcej zalet. Ponieważ domyka on łuski włosa, skutecznie zapobiega utracie wody. Dzięki temu włosy zyskują nie tylko nawilżenie, ale i nabierają sprężystości. To z kolei sprawia, że stają się one jeszcze bardziej wytrzymałe. Keratyna zapobiega też puszeniu się włosów, przez co często zawiera ją także szampon do włosów puszących się.

Jaki szampon keratynowy wybrać?

Dobry szampon z keratyną nie powinien zawierać silikonu, SLES, a tym bardziej alkoholu, który niszczy keratynę. Mile widziane w jego składzie są jednak olejki roślinne oraz witaminy - zwłaszcza C i E o odmładzającym działaniu. Bardzo dobrze w pielęgnacji włosów sprawdzają się też proteiny, które odżywiają uszkodzone końce.