Darmowa Wysyłka Od 129 Zł
Do 2 Darmowych Pr├│bek
Certyfikowany Sprzedawca
Prawo Zwrotu W Ci─ůgu 120 Dni
Darmowa Wysyłka Od 129 Zł

Peeling do ciała

35 Artykułów
Strona1z2

Peeling do cia┼éa - spos├│b na g┼éadk─ů i mi─Ökk─ů sk├│r─Ö

Peeling do cia┼éa to istotny kosmetyk piel─Ögnacyjny, który powinni┼Ťmy stosowa─ç przynajmniej raz w tygodniu. W ten sposób z┼éuszczamy martwy naskórek i pobudzamy kr─ů┼╝enie, co ma bardzo dobry wp┼éyw na kondycj─Ö skóry. Regularnie stosowany peeling do cia┼éa ogranicza powstawanie niedoskona┼éo┼Ťci, poprawia koloryt skóry, a tak┼╝e zwi─Öksza jej mi─Ökko┼Ť─ç oraz j─Ödrno┼Ť─ç. Co wa┼╝ne, peeling do cia┼éa poprawia równie┼╝ absorpcj─Ö stosowanych balsamów oraz olejków, dzi─Öki czemu skóra staje si─Ö bardziej nawil┼╝ona i od┼╝ywiona. 

Jaki peeling do ciała wybrać?

Dobór odpowiedniego peelingu wynika przede wszystkim z indywidualnych cech naszej skóry. Delikatniejsze produkty nale┼╝y stosowa─ç wobec skóry suchej i sk┼éonnej do podra┼╝nie┼ä, a mocniejsze peelingi lepiej sprawdz─ů si─Ö w przypadku skóry normalnej lub sk┼éonnej do wyprysków i wrastaj─ůcych w┼éosków. Peeling do cia┼éa mo┼╝emy podzieli─ç ze wzgl─Ödu na jego faktur─Ö:

  • Peeling gruboziarnisty – stosowany w przypadku skóry normalnej, sk┼éonnej do wrastaj─ůcych w┼éosków b─ůd┼║ zatkanych porów. Intensywnie z┼éuszcza martwy naskórek, pozostawiaj─ůc skór─Ö g┼éadk─ů i od┼Ťwie┼╝on─ů. Peelingi gruboziarniste bardziej pobudzaj─ů kr─ů┼╝enie, poprawiaj─ůc j─Ödrno┼Ť─ç skóry. 
  • Peeling drobnoziarnisty – mniejsze drobinki, które zawarto w kosmetyku, delikatniej masuj─ů skór─Ö. Peelingi drobnoziarniste cz─Ö┼Ťciej stosujemy do twarzy lub skóry suchej i wra┼╝liwej. 
  • Peeling enzymatyczny – za z┼éuszczanie martwego naskórka odpowiada w nim nie mechaniczne tarcie, a delikatne dzia┼éanie kwasów. Peelingi enzymatyczne ch─Ötnie wybierane s─ů przez osoby posiadaj─ůce skór─Ö naczynkow─ů. 

Domowy peeling do ciała

Domowy peeling cia┼éa mo┼╝emy wykona─ç produktami o ró┼╝nym sk┼éadzie. Najpopularniejsze peelingi to:

  • Peeling cukrowy – czyli najcz─Ö┼Ťciej stosowany naturalny peeling do cia┼éa. Drobinki cukru zapewniaj─ů po┼╝─ůdane tarcie, a pod wp┼éywem wilgoci stopniowo ulegaj─ů rozpuszczeniu. Cukier nie podra┼╝nia skóry i nie zanieczyszcza ┼Ťrodowiska po sp┼éukaniu produktu. 
  • Peeling solny – podobnie jak peeling cukrowy, to doskona┼éy naturalny peeling do cia┼éa. Sól dodatkowo posiada dzia┼éanie przeciwzapalne i pomaga pozby─ç si─Ö nadmiaru wody z organizmu. Nale┼╝y jednak pami─Öta─ç, ┼╝e peeling solny mo┼╝e powodowa─ç szczypanie, je┼Ťli na naszej skórze znajduj─ů si─Ö np. zadrapania.
  • Peeling kawowy –  drobinki zmielonej kawy intensywnie oczyszczaj─ů skór─Ö, poprawiaj─ů kr─ů┼╝enie i u┼éatwiaj─ů wch┼éanianie sk┼éadników aktywnych z balsamów. Peeling kawowy mo┼╝emy kupi─ç jako gotowy produkt lub wykona─ç domowy peeling do cia┼éa, wykorzystuj─ůc fusy pozosta┼ée z wcze┼Ťniej zaparzonej kawy. 

Peeling całego ciała, czyli relaks i oczyszczenie

Peeling cia┼éa mo┼╝e stanowi─ç przyjemn─ů rutyn─Ö piel─Ögnacyjn─ů, pozwalaj─ůc nam zadba─ç o stan skóry i po prostu si─Ö zrelaksowa─ç. Niezale┼╝nie od tego, czy wykonujemy peeling DIY, czy te┼╝ korzystamy z kosmetyków drogeryjnych, pami─Ötajmy, ┼╝e najlepszy peeling do cia┼éa to taki, który odpowiada potrzebom naszej skóry. Zwykle strza┼éem w dziesi─ůtk─Ö jest jednak naturalny peeling do cia┼éa, poniewa┼╝ wówczas istnieje najmniejsze ryzyko podra┼╝nienia skóry, a dodatkowo mamy pewno┼Ť─ç, ┼╝e nie szkodzimy ┼Ťrodowisku przyrody.