Darmowa wysyłka od 129 zł
Do 2 darmowych próbek
Certyfikowany sprzedawca
120 dni na zwrot produktów
Darmowa wysyłka od 129 zł

Dezodorant bez aluminium


Dezodorant bez aluminium - dlaczego warto go używać?

W czasie, gdy stawiamy na coraz bardziej świadomą pielęgnację, dezodorant bez aluminium stał się prawdziwym hitem. Produkt ten nie gwarantuje co prawda 100% ochrony przed potem, jednak w zupełności eliminuje towarzyszący mu przykry zapach. Co jednak najważniejsze, nie stanowi potencjalnego ryzyka dla naszego zdrowia.

Dezodorant bez aluminium – czym różni się od zwykłego antyprespirantu?

Działanie klasycznych antyperspirantów z aluminium polega na szkodliwym blokowaniu gruczołów potowych. Odpowiadają za nie tzw. sole glinu, inaczej nazywane solami aluminium. Choć skutecznie ograniczają wydzielanie potu, mogą powodować podrażnienia skóry. To jednak niejedyne nasze zmartwienie. Wyniki niektórych badań sugerują, że aluminium może mieć wobec naszego organizmu działanie rakotwórcze. Z tego powodu wiele osób całkowicie porzuciło używanie w kuchni folii aluminiowej, a w kolejnym kroku coraz więcej świadomych konsumentów decyduje się na niestosowanie antyperspirantów z zawartością aluminium.

Antyprespiranty z aluminium stanowią szczególne zagrożenie dla kobiet. Wieloletnie aplikowanie takiego produktu bezpośrednio na swoje ciało może zwiększać ryzyko zachorowania na raka piersi. Dlatego to głównie paniom odradzane są tego typu kosmetyki. Na rynku dostępne są jednak także dezodoranty bez aluminium męskie. Produkty te różnią się nie tylko pod względem płci, której są dedykowane. Wybór dezodorantów bez aluminium jest na tyle szeroki, że z powodzeniem możemy dopasować do własnych preferencji konkretną formułę, zapach oraz przeznaczenie dla danego rodzaju skóry.

Dezodorant bez aluminium – jaki wybrać?

Jeżeli poszukujemy dezodorantu bez aluminium, warto zadbać o to, by jego pozostały skład również nie powodował żadnych zastrzeżeń. Skóra pod pachami jest szczególnie wrażliwa, zwłaszcza jeśli dodatkowo ją depilujemy. Źle dobrany dezodorant może powodować podrażnienia, przesuszanie się lub ciemnienie skóry. Unikajmy zatem stosowania produktów, w których składzie znajdują się sztuczne konserwanty, takie jak parabeny i formaldehydy. Niewskazane jest również używanie dezodorantów z drażniącym skórę alkoholem.

  • NIVEA Fresh Pure 0% Aluminium – jedną z najszerszych gam dezodorantów bez aluminium oferuje marka kosmetyczna NIVEA. Dezodorant bez aluminium Fresh Pure gwarantuje 48-godzinną ochronę nieprzyjemnym zapachem potu. Łatwość użycia dezodorantu wynika z obrotowej kulki, którą delikatnie pocieramy skórę pod pachą.
  • i+m Naturkosmetik Floral Swing – bardzo ciekawą alternatywę w codziennej higienie stanowi dezodorant bez aluminium w kremie. Bazuje na składnikach takich, jak cynk oraz olej kokosowy. Posiada delikatny, pudrowy zapach i formuła, która nawilża wrażliwą skórę pod pachami. Produkt jest w 100% wegański.
  • Weleda Citrus Nachfüllung – odświeżający dezodorant w sprayu może odpowiadać zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Wyraźnie wyczuwalne są w nim cytrusowe nuty zapachowe, za które odpowiada zawartość olejków eterycznych.

Jak stosować dezodorant bez aluminium, aby zabezpieczyć się przed potem?

Zasady stosowania dezodorantu bez aluminium mogą różnić się w zależności od konkretnego typu produktu, który wybierzemy. Najprostsza aplikacja dotyczy kosmetyków w kulce lub w sprayu – możemy używać ich w dowolnych warunkach, nie brudząc przy tym rąk. Jeżeli wybraliśmy dezodorant bez aluminium w kremie, należy liczyć się z tym, że będziemy musieli aplikować go palcami. W każdym przypadku należy jednak zadbać o to, by dezodorant stosować na świeżą i czystą skórę pod pachami. Jeżeli będziemy chcieli jedynie zamaskować nim już powstały, nieprzyjemny zapach, możemy osiągnąć wręcz odwrotny efekt. Stosowanie dezodorantu, nawet jeśli nie zawiera on aluminium, wymaga także zmycia produktu przed pójściem spać. Damy w ten sposób odetchnąć naszym porom skórnym i zapobiegniemy namnażaniu się bakterii lub powstawaniu podrażnień.