Darmowa Wysyłka Od 129 Zł
Do 2 Darmowych Próbek
Certyfikowany Sprzedawca
Prawo Zwrotu W Ciągu 120 Dni
Darmowa Wysyłka Od 129 Zł

Pedicure

54 Artykuły
Strona1z3

Czas na pedicure, czyli piękną ozdobę Twoich stóp

Pedicure polega nie tylko na malowaniu paznokci u stóp, ale również na ich właściwej pielęgnacji. Możemy zrobić pedicure samodzielnie w domu, udać się w tym celu do profesjonalnego salonu kosmetycznego, a także do podologa, który wykonuje tzw. pedicure medyczny. Wybór jest bardzo duży i zależy przede wszystkim od efektu, który chcemy osiągnąć. Wiele kobiet decyduje się na pedicure klasyczny, dzięki któremu stopy wyglądają estetycznie i naturalnie. W ostatnich latach na popularności zyskał również pedicure hybrydowy, ponieważ zapewnia on najdłuższą trwałość lakieru. 

Jak wykonać pedicure w domu? 

Domowy pedicure może być przyjemnym i relaksującym zajęciem. Jeśli zależy nam na profesjonalnym efekcie, jaki daje pedicure kosmetyczny, musimy pamiętać o kilku kluczowych zasadach. 

  1. Nasz pedicure w domu warto rozpocząć od skrócenia paznokci i nadania im pożądanego kształtu pilniczkiem. 
  2. Następnie przez co najmniej 10 minut moczymy stopy w wodzie z dodatkiem ulubionych soli lub mydła. 
  3. Gdy skóra już namokła, szlifujemy pięty tarką do stóp i odsuwamy skórki narastające na paznokcie. Dla wzmocnienia efektu złuszczającego możemy dodatkowo zastosować peeling do stóp. 
  4. Kolejny krok to użycie nawilżającego kremu i odtłuszczenie płytki paznokciowej. 
  5. Właściwy pedicure najlepiej wykonać przy użyciu separatorów palców. Wówczas mamy pewność, że świeży lakier nie poodbija się na skórze. 
  6. W zależności od własnych preferencji możemy zrobić pedicure hybrydowy lub pedicure klasyczny. Jednak nawet jeśli stosujemy konwencjonalny lakier do paznokci, zadbajmy o to, by zastosować bazę oraz utrwalający top. 

Pedicure u kosmetyczki – czego warto spróbować?

Podczas wizyty w salonie kosmetycznym możemy wypróbować działanie zabiegów, które trudniej byłoby przeprowadzić w domu. Kosmetyczka posiada profesjonalne produkty oraz narzędzia umożliwiające zrobienie zaawansowanego pedicure. Jakie zabiegi są warte rozważenia?

  • Pedicure frezarkowy – kosmetyczka złuszcza zrogowaciały naskórek stóp za pomocą specjalnego urządzenia, czyli frezarki. Zabieg polecany jest osobom, które borykają się ze szczególnie grubą skórą na piętach. 
  • Pedicure kwasowy – na powierzchnie stóp nakładana jest maska bądź materiał zawierający kwasy kosmetyczne o działaniu złuszczającym. Pozostałości martwego naskórka są usuwane przy pomocy tarki. 
  • Pedicure japoński – polega na nałożeniu na stopy i paznokcie specjalnie przygotowanej pasty. Produkt zawiera złuszczającą glinkę, wzmacniającą kreatynę oraz odżywczą mieszankę witamin. Po spłukaniu pasty na stopy nakładana jest warstwa specjalnego pudru, który dodatkowo zabezpiecza skórę oraz płytkę paznokciową. 

Czym wyróżnia się pedicure medyczny?

Pedicure medyczny możemy wykonać u podologa lub wykwalifikowanej kosmetyczki. Polega on na obcięciu i oszlifowaniu paznokci, a także oczyszczeniu wałów paznokciowych i usunięciu zrogowaciałego naskórka. Profesjonalny pedicure medyczny wykonuje się bez moczenia stóp w wodzie, stosując za to odpowiednie preparaty oraz narzędzia. Zwykle z takiego zabiegu korzystają osoby starsze bądź osoby borykające się z problemem wrastających paznokci.