Darmowa Wysyłka Od 129 Zł
Do 2 Darmowych Próbek
Certyfikowany Sprzedawca
Prawo Zwrotu W Ciągu 120 Dni
Darmowa Wysyłka Od 129 Zł

Tarka do pięt


Tarka do pięt - na ratunek suchym stopom

Stopy to jeden z najbardziej niedocenianych obszarów ludzkiego ciała. Wbrew pozorom, to jednak właśnie na nich spoczywa ciężar naszego ciała. To jednak niejedyny powód, dla którego warto o nie dbać. Zadbane stopy to wizytówka każdego z nas - pokazują bowiem, że dbamy o siebie i swoje ciało. Z tego również względu tarka do pięt to gadżet, który przyda się w każdym domu. Poznaj najlepsze modele tarki do stóp!

Tarka do pięt - usunie wszystko, co zbędne

Tarka do stóp to urządzenie przypominające pilnik do paznokci - ma jednak nieco większe rozmiary i jest przeznaczona do usuwania martwego naskórka. Podobnie jednak jak pilniczek, wymaga obsługi manualnej - choć od pewnego czasu w sprzedaży pojawiła się także elektryczna tarka do pięt. Działająca na baterie, jest dużym ułatwieniem dla osób ceniących sobie wygodę. Niezależnie od tego, który z modeli wybierzesz - pamiętaj o tym, że oba te urządzenia wymagają odpowiedniej higieny. Po użyciu, tarkę należy dokładnie umyć, a następnie pozostawić do wyschnięcia. Dzięki temu gadżet ten nie stanie się pożywką dla zarazków.

Tarka do stóp - przegląd dostępnych rozwiązań

Producenci artykułów do pielęgnacji stóp oferują wiele ciekawych opcji. Wśród nich pojawiły się produkty takie jak:

  • Przyrząd do usuwania zrogowaceń - czyli tzw. frezarki do stóp, które, jak na przykład Zwilling Classic Inox, świetnie usuwają zrogowaciały naskórek.
  • Tarka do pięt - dostępna w wielu różnych wariantach. Oprócz modeli wyglądających jak pilnik do stóp, producenci oferują również bardziej ergonomicznie i dopasowane do dłoni tarki jak ProSpa Dual Sided Foot File od OPI.
  • Elektryczna tarka do pięt - to przełom w pielęgnacji pięt. Wiele z dostępnych modeli posiada wymienną część obrotową, co sprawia, że tarka do stóp może być używana przez więcej niż 1 osobę. Liderem w ich produkcji jest m.in. marka Silk'n, twórca bestsellerów takich jak Fresh Pedi Callus Remover Mint. Te wodoodporne urządzenia wykonują nawet do 2 200 obrotów na minutę, a ich głowica zbiera martwy naskórek.

Dbając o stopy warto również sięgnąć po inne produkty do pedicurekremy do stóp, balsamy, maski. Poznaj nasze ulubione kosmetyki i zadbaj o stopy razem z flaconi.

Tradycyjny pilnik do stóp czy elektryczna tarka do pięt?

Elektryczna tarka do pięt jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Łatwa w użyciu, posiada wymienne głowice, dzięki czemu inwestycja szybko się zwróci. Zasilana bateriami lub wewnętrznym akumulatorem, wykonana jest z wysokiej jakości powierzchni ściernej o różnych gradientach. Nie da się jednak ukryć, że najlepszy efekt dają tarki o mniejszej gradacji. Te elektryczne wymagałyby większego docisku, co automatycznie powstrzymałoby ruch głowicy. Warto również zaznaczyć, że nie wszystkie z nich są wodoodporne. Nie oznacza to jednak, że są gorsze - wręcz przeciwnie, grono ich fanów stale się powiększa. Wielu ekspertów podkreśla jednak, że im częściej się usuwa naskórek, tym częściej trzeba będzie ten zabieg powtarzać. Warto więc pamiętać o tym, żeby nie wykonywać zabiegu zbyt często.