Darmowa wysyłka od 129 zł
Do 2 darmowych próbek
Certyfikowany sprzedawca
120 dni na zwrot produktów
Darmowa wysyłka od 129 zł

Suszarka do paznokci


Osuszacz lakieru do paznokci – sposób na szybszy manicure bez usterek

Zasadnicza przewaga zwykłego lakieru do paznokci nad lakierem hybrydowym to fakt, że jest on bezpieczniejszy dla płytki paznokcia. Istnieje niższe ryzyko uszkodzenia płytki i możemy dowolnie często zmieniać kolor. Niestety, główny mankament zwykłych lakierów to ich długi czas schnięcia. Często zdarza się tak, że podczas suszenia paznokci po malowaniu przypadkowo dotkniemy nimi czegokolwiek. W efekcie powstają nieestetyczne rysy, odgniecenia czy zadarcia. Jak możemy temu zapobiec? Z pomocą przychodzi osuszacz lakieru do paznokci.

Wybór odpowiedniego osuszacza lakieru do paznokci

Większość osuszaczy lakieru do paznokci przypomina swoją konsystencją olejki do paznokci. Mają lekko oleistą konsystencję, ponieważ producent dodał do ich składu substancje oleiste oraz witaminy poprawiające kondycję paznokci. Taki osuszacz lakieru do paznokci zyskał szczególną popularność, ponieważ odżywia paznokcie i skórki, gwarantuje także dodatkowy blask. Należy jednak pamiętać, że nadaje się on wyłącznie do aplikacji na ukończony manicure.

  • OPI Drip Dry – olejowy osuszacz do paznokci zawiera olejek jojoba i witaminę E. Oprócz przyspieszonego schnięcia lakieru gwarantuje również efekt pielęgnacyjny, wzmacniający i regenerujący. Zakraplaczem rozprowadzamy 1-2 krople produktu na każdym paznokciu.

Istnieją również osuszacze do paznokci bezolejowe. Ich konsystencja pozwala na stosowanie pomiędzy poszczególnymi warstwami lakieru. Właściwość tę docenią przede wszystkim osoby lubiące wykonywać skomplikowany manicure, który wymaga nakładania wielu warstw lakieru. Przykładowym osuszaczem bezolejowym jest produkt marki essence:

  • Expresss Dry Spray Oil Free – szybkoschnący preparat w formie spreju aplikujemy na świeżo pomalowane warstwy lakieru do paznokci. Następnie pozostawiamy go na kilka sekund do wyschnięcia i możemy przystępować do nanoszenia kolejnych warstw.

Jak przyspieszyć czas schnięcia paznokci?

Jeśli akurat skończył się nam osuszacz lakieru do paznokci, możemy wypróbować inne sposoby na przyspieszenie ich schnięcia. Nie gwarantują one tak szybkiego efektu, jednak nie potrzebujemy wykorzystywać do nich żadnych dodatkowych produktów.

  • Zanurzenie paznokci w zimnej wodzie – napełniamy dowolną miseczkę wodą, a następnie zamaczamy w niej końcówki palców. Trzymamy zanurzone w wodzie paznokcie przez 3-4 minuty. Po wyciągnięciu palców z wody lakier powinien całkowicie zastygnąć, co poznamy po jego twardej i gładkiej powierzchni.
  • Suszarka z zimnym nawiewem – skierujmy zimny nadmuch powietrza bezpośrednio na paznokcie. Czas ich schnięcia powinien zostać w ten sposób skrócony do 2-3 minut. Czynność powtarzamy na drugiej ręce, więc cały proces zajmie nam od 4 do 6 minut.
  • Nakładanie cienkich warstw lakieru – lakier do paznokci będzie schnąć znacznie szybciej, jeśli będziemy stosować jego cienkie warstwy. Zbyt duża ilość produktu schnie długo – co więcej, może sprawiać wrażenie zastygniętej, ale po czasie okazuje się, że powstały na niej nieestetyczne wgniecenia.