Konturowanie twarzy

101 Artykułów
Strona1z5

Konturowanie twarzy - sięgnij po profesjonalne kosmetyki

Chcesz, aby Twoja twarz nabrała „trójwymiarowości”? Marzysz o tym, aby lekko ją wyszczuplić, nadać jej magnetyzującej głębi i wyeksponować to, co w niej najpiękniejsze? Sposobem na uzyskanie spektakularnego efektu jest profesjonalne konturowanie. Prekursorką w tej dziedzinie jest Kim Kardashian. Dziś jej śladem podążają najlepsi wizażyści na świecie. Ale możesz to zrobić również Ty, w zaciszu własnego domu. Sekretem sukcesu jest sięgnięcie po odpowiednie produkty do konturowania. Znajdziesz je w naszej drogerii on-line!

Konturowanie twarzy krok po kroku

W konturowaniu chodzi o grę między światłem a cieniem – Twoim celem jest wyeksponowanie najbardziej atrakcyjnych partii twarzy i „schowanie” innych. Jak to zrobić? Potrzebne Ci są 3 podstawowe kosmetyki do konturowania:

  • bronzer – najlepiej matowy lub z satynowym wykończeniem, w neutralnym odcieniu. To on pozwoli Ci zbudować cieniowanie;
  • rozświetlacz – przy jego pomocą rozjaśnisz newralgiczne strefy twarzy,
  • jasny korektor – to opcjonalne rozwiązanie, które przyda się wówczas, gdy będziesz wykonywać konturowanie na mokro.

Dodatkowo przyda Ci się róż do policzków, który zaakcentuje kontur i wizualnie odmłodzi twarz.

Jak konturować twarz bronzerem, różem do policzków i rozświetlaczem?

  • Zacznij od bronzera – powinien trafić pod Twoje kości jarzmowe, a także delikatnie „przyciemnić” żuchwę, skrzydełka nosa oraz boki czoła. Twoim celem jest wyrównanie kształtu twarzy do owalu.
  • W kolejnym kroku sięgnij po róż do policzków – niech trafi mniej więcej na środek kości policzkowych. Jego aplikację ułatwi Ci zrobienie delikatnego „dzióbka”.
  • Rozświetlaczem rozjaśnij szczyty kości policzkowych. Możesz go również zaaplikować na szczyt kości nosowej, nad łuki brwiowe oraz na łuk Kupidyna.

Konturowanie na sucho czy na mokro?

Istnieją różne techniki konturowania. Główny podział to na te na sucho oraz na mokro. Czym się różnią? Typem produktów, jakie wykorzystując, wykonując make-up.

  • Przy konturowaniu na mokro stawiasz na produkty o kremowej konsystencji – np. sticki do konturowania lub korektory w różnych odcieniach. Ten element makijażu wykonujesz zaś przed nałożeniem pudru i utrwaleniem podkładu.
  • Przy konturowaniu na sucho stosujesz „suche” produkty – a więc bronzery, rozświetlacze i róż w kamieniu, już po aplikacji pudru.

Obie techniki możesz również połączyć w ramach jednego makijażu, aby osiągnąć bardziej intensywny efekt. Dobierz zatem profesjonalne kosmetyki do konturowania i dodaj swojej twarzy spektakularnej głębi!