Darmowa Wysyłka Od 87 Zł
Do 2 Darmowych Pròbek
Certyfikowany Sprzedawca
Prawo Zwrotu W Ciągu 120 Dni
Darmowa Wysyłka Od 87 Zł

Korektor w sztyfcie

6 Artykułów

Korektor w sztyfcie – niezawodna pomoc w maskowaniu niedoskonałości

Podczas wykonywania codziennego makijażu posiadaczkom drobnych blizn oraz wyprysków może przydać się nie tylko podkład, ale również korektor w sztyfcie. Produkt ten stosujemy wyłącznie punktowo – ma gęstą konsystencję i wysoką pigmentację. Nie nadaje się on jednak do nakładania na cienką i wrażliwą skórę, na przykład pod oczami. W takim przypadku znacznie lepszą alternatywę stanowi korektor w płynie.

Istnieje bardzo duży wybór korektorów w sztyfcie. Różnią się one między sobą m.in. konsystencją, odcieniem oraz właściwościami. Podczas doboru odpowiedniego produktu szczególne znacznie ma dopasowanie kolorystyczne. Musi ono odpowiadać zarówno odcieniowi naszej skóry, jak i reszcie kosmetyków, których używamy. Pamiętajmy również, że jeśli maskujemy ciemniejsze wypryski, korektor powinien posiadać bardziej nasycone krycie.

Zalety korektorów w sztyfcie

Zaleta korektorów w sztyfcie, o której warto wspomnieć, to ich lekkość, kompaktowość i wygoda używania. Korektor możemy zawsze nosić ze sobą w torebce. Ponieważ jest wysuwany w ten sam sposób co szminka, do jego używania nie musimy stosować dodatkowych akcesoriów. W ten sposób poprawimy makijaż w dowolnym miejscu, na przykład udając się do łazienki na imprezie.

Korektor w sztyfcie – jak dobrać odpowiedni dla siebie?

Osoby z cerą trądzikową powinny poszukiwać korektora w sztyfcie, który zawiera substancje aktywne o działaniu antybakteryjnym i przeciwzapalnym. W końcu, skoro już chcemy zakryć przez większość dnia nasze wypryski, warto by były one w tym czasie leczone. Przykładem korektora o takich właściwościach jest Clearface Coverstick marki Manhattan. Produkt doskonale kryje niedoskonałości, jednocześnie je niwelując. W jego składzie znajdziemy np. przyspieszający procesy gojenia się skóry cynk.

Możemy korzystać również z korektorów w sztyfcie o przeznaczeniu uniwersalnym. Te zawierają w swoim składzie przede wszystkim substancje o działaniu nawilżającym. Nadają się do wszystkich rodzajów cery. Możemy maskować nimi nie tylko wypryski, ale także blizny czy przebarwienia skórne. Popularne produkty to np. Coverstick marki essence czy Perfect Stick od ARTDECO.

Kiedy używać korektora w sztyfcie? Przygotowanie twarzy do makijażu

Przed nałożeniem korektora w sztyfcie powinniśmy odpowiednio przygotować naszą skórę. Należy wcześniej zaaplikować na nią podkład, który wyrówna koloryt i stworzy dobrą bazę pod korektor. Dzięki podkładowi będziemy także lepiej widzieć miejsca, w których korektor jest szczególnie potrzebny. Może się przykładowo okazać, że część niedoskonałości zdołał zamaskować sam fluid i nie ma konieczności nakładania na twarz kolejnej warstwy kosmetyku.

Korektor w sztyfcie – jak go nakładać?

Korektor w sztyfcie rozprowadzamy punktowo w obrębie niedoskonałości. Staramy się przy tym nie aplikować produktu w nadmiarze. Następnie delikatnie rozcieramy palcami brzegi warstwy tak, by jak najlepiej wtopiła się ona w podkład. Jeśli krycie nie jest satysfakcjonujące, czynność powtarzamy. Jeżeli jednak krycie jest zbyt duże i korektor się odznacza, rozcieramy go jeszcze mocniej lub nawet zbieramy część produktu wacikiem. Efekt końcowy utrwalamy pudrem sypkim.