Darmowa Wysyłka Od 129 Zł
Do 2 Darmowych Próbek
Certyfikowany Sprzedawca
Prawo Zwrotu W Ciągu 120 Dni
Darmowa Wysyłka Od 129 Zł

Kręcone włosy

Kręcona grzywa również wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych

Każdy, kto ma kręcone włosy, cieszy się dużą objętością i sprężystością - taka fryzura jest fantastycznie piękna. Ale taka grzywa również wymaga odpowiedniej pielęgnacji.

Często naturalne kręcone włosy nie tolerują wszystkich produktów do stylizacji i są podatne na puszenie się.

Jak więc odpowiednio dbać o swoje loki, aby były zdrowe, żywe i błyszczące? Dowiedz się w naszym przewodniku!

Kręcone włosy

Jak powstają loki?

W kilku krokach stylizacji prawie każdy rodzaj włosów można przekształcić w kręconą grzywę, ale co z naturalnymi lokami? Jak dotąd nauka nie była w stanie znaleźć dokładnej odpowiedzi. Pewne jest to, że tekstura i struktura włosów są uwarunkowane genetycznie. Co ciekawe, że jest dziedziczony dominująco - jeśli jedno z rodziców ma loki, to prawdopodobieństwo, że dziecko je odziedziczy, jest duże.


Dlaczego trzeba pielęgnować naturalne kręcone włosy tak ostrożnie?

Kręcone włosy

Podobnie jak struktura naturalnych kręconych włosów jest uwarunkowana genetycznie, puszenie się jest również czymś uwarunkowanym genetycznie. Są to cienkie włosy, które:

 • odstają
 • zwijają się 
 • często ładują się statycznie

Dlatego ten czynnik zakłócający można ujarzmić tylko w ograniczonym zakresie, nawet w przypadku zestawów do stylizacji. Ogólnie rzecz biorąc, kręcone włosy są bardziej podatne niż proste lub falowane, a także szybciej ulegają zniszczeniu.

Dla porównania, loki mają mniejszą zawartość keratyny niż włosy proste i dlatego są bardziej suche.

Ponadto suche kręcone włosy nie układają się bezpośrednio na skórze głowy. Przez to, nie mają kontaktu z własnym sebum skóry, które zapewnia im elastyczność i zdrowy połysk. Jeśli tego brakuje, pojawiają się puszące kręcone włosy, szybciej stają się kruche i są podatne na rozdwajanie się końcówek. Dlatego też, aby jak najdłużej utrzymać i stylizować kręcone włosy, należy zachować szczególną ostrożność z odpowiednią pielęgnacją dla kręconych włosów.

Naturalne loki wymagają szczególnej uwagi w pielęgnacji i stylizacji. Najlepiej używać specjalnych produktów, które uwzględniają indywidualne potrzeby włosów.

Właściwa fryzura

W przypadku włosów kręconych odpowiednia fryzura robi dużą różnicę - to podstawa zdrowej grzywy. Ujarzmienie takiej czupryny to najwyższa dyscyplina wszystkich osób noszących kręcone włosy - odpowiednia fryzura to pierwszy krok.

 • Dla grubszych włosów: W przypadku grubych włosów zalecane jest strzyżenie krokowe. Pasma włosów o różnej długości zapewniają wizualnie większą objętość i nadają poszczególnym lokom większą sprężystość.

 

 • Włosy cienkie lub przerzedzone: Gdy włosy są cienkie lub przerzedzające się z biegiem lat, powinno zwrócić szczególną uwagę na odpowiednie strzyżenie. W przypadku kręconych włosów u mężczyzn lub kobiet wskazane jest przycięcie włosów do jednakowej długości, na przykład idealne jest klasyczne cięcie bob dla kobiet.

Niezależnie od rodzaju włosów, im krótsze włosy, tym piękniejsze są loki. Przy długich włosach loki są zbytnio obciążone własną wagą, zwisają lub tracą kształt.


Właściwa pielęgnacja kręconych włosów

 • Ponieważ kręcone włosy są naturalnie suche, ważne jest zrównoważone nawilżenie. Ale tutaj jest ważny punkt zaczepienia w pielęgnacji włosów, ponieważ produkty zbyt bogate, takie jak oleje, obciążają loki lub ostatecznie je sklejają. Jednak specjalne szampony i odżywki na bazie olejków mogą rozplątać włosy i ułatwić ich rozczesywanie. 

  Kluczem, aby odpowiednio pielęgnować kręcone włosy jest dawkowanie: bogate produkty należy stosować regularnie, ale nie codziennie. Zaleca się raz w tygodniu stosować odżywkę z komponentem olejku i uzupełniać maską do włosów. Pielęgnacja włosów kręconych jest szczególnie ważna zimą. Raz lub dwa razy w tygodniu delikatnie masuj włosy kuracją regenerującą. W chłodne miesiące ogrzewanie zapewnia suche powietrze - zabieg zapobiega wysychaniu loków, które są już obciążone zimnem na zewnątrz. Aby zrekompensować brak białka we włosach, polecane są produkty pielęgnacyjne z keratyną, proteinami lub olejami, takimi jak olej arganowy i kokosowy. Pomagają wygładzić i uelastycznić włosy.

  Wskazówka: Po tym, jak pielęgnacja włosów zamknie górną część łuski, spłucz loki krótkozimną wodą - dzięki temu włosy będą bardziej błyszczące.

  Uważaj podczas czesania! Po umyciu czesanie rozciąga poszczególne loki i unosi je do góry, dzięki czemu nie wracają do pierwotnego kształtu. Rozczesywanie kręconych włosów często sprawia, że ​​grzywa wygląda na kędzierzawą i zaniedbaną. Aby zapobiec łamaniu się włosów, pasemka należy czesać podczas mycia włosów, najlepiej podczas działania odżywki. Polecamy grzebień z grubymi zębami wykonany z naturalnych materiałów, takich jak gładkie drewno czy róg. Pozwala to uniknąć ładunków elektrostatycznych i zmniejsza puszenie się włosów.

 • Jako alternatywa dla zwykłego mycia włosów, większą popularnością cieszy się Co-Washing. Termin pochodzi z języka angielskiego i oznacza „Conditioner Washing”, czyli mycie odzywką. Zamiast szamponu stosuje się specjalne produkty, aby oczyścić i pielęgnować kręcone włosy. Chroniony jest górny naskórek włosa u kręconych włosów, który zapobiega wysuszaniu.

 • Właściwa pielęgnacja kręconych włosów nie kończy się na umyciu włosów. Posiadacze kręconych włosów mogą również przyczynić się do późniejszej zdrowej grzywy.

  Na przykład ręcznik z mikrofibry jest szczególnie odpowiedni do suszenia loków, ponieważ zwykłe ręczniki są zbyt szorstkie, a wrażliwa struktura kręconych włosów staje się krucha. Ponadto nie należy nigdy wycierać włosów do sucha ręcznikiem, a raczej delikatnie wycisnąć wilgoć z nich.

  Gdy wieczorem kładziesz się spać po odprężającej kąpieli, szczególnie opłaca się poszewka na poduszkę z jedwabiu. Miękka i gładka struktura zapobiega łamaniu się puszących włosów przy poruszaniu się podczas snu oraz zapobiega puszeniu się i rozdwajaniu końcówek. Pozostawienie serum do włosów na noc wzmacnia kręcone włosy i uzupełnia je w brakujące składniki.

  Oczywiście chcesz wyglądać każdego dnia świeżo, ale codzienne mycie włosów bardzo szybko wysusza kręcone włosy. Aby fryzura nadal wyglądała dobrze zadbana drugiego dnia, dostępne są specjalne spraye do loków, które zapewniają nowe odbicie. Po spryskaniu najlepiej zagnieść włosy, aby składniki naprawdę odświeżyły i obudziły loki.


Jak prawidłowo stylizować kręcone włosy

Zdrowa fryzura może być efektownie stylizowana i przyciąga wzrok. Ale szczególnie ważne jest, aby znaleźć równowagę między stylizacją, a pielęgnacją. Wilgotność włosów pozostaje szczególnie ważna, aby zapobiec wysuszeniu loków bez nadmiernej ich pielęgnacji.

Jeśli masz cienkie włosy, powinieneś preferować produkty o lekkiej konsystencji, aby nie pojawiły się „crunchy curls” - lepkie loki, które wyglądają na rozczochrane i zaniedbane.

Kręcone włosy

Ze względu na wilgotność włosów należy szczególnie uważać podczas stylizacji na gorąco! Dlatego zdecydowanie powinieneś tutaj zastosować ochronę przed ciepłem. Podczas suszenia suszarką do włosów powinna znajdować się około 15 centymetrów od głowy. Dzięki dyfuzorowi ciepło jest równomiernie rozprowadzane, a poszczególne loki są delikatnie suszone. Suszarka do włosów z możliwością zmiany temperatury to kolejna dobra alternatywa. W zasadzie nie jest do końca jasne, czy loki powinny być suszone na powietrzu, czy suszarką - chociaż zdrowsze jest pozostawienie ich do wyschnięcia, po wysuszeniu suszarką wyglądają na bardziej zadbane.

Ponadto kremy stylizujące i podobne produkty, które nie wymagają spłukiwania, dodatkowo nawilżają poszczególne pasemka i przywracają im kształt. Jak podobne produkty, takie kremy ochraniają zewnętrzną powłokę włosa, co uszczelnia fryzurę i nadaje jej nowy blask.

Mała wskazówka w podróży: niewielka porcja kremu nawilżającego do twarzy lub dłoni sprawia, że ​​loki znów nabierają blasku i skutecznie przeciwdziałają puszeniu się włosów.

Stylizacja fryzur z długimi lub krótkimi kręconymi włosami

Kręcone włosy

Jeśli chodzi o stylizację, nie ma prawie żadnych ograniczeń:

 • Plecione fryzury dobrze trzymają się dzięki strukturze loków
 • Koki można stylizować w kilku prostych krokach
 • Kucyki wyglądają na ponadczasowo swobodnie 
 • Włosy noszone otwarcie podkreślają twarz i kobiecą stronę

Gdy lubisz okiełznać burzę kręconych włosów i ułożyć sobie kucyk, zwróć uwagę na wybór opasek do włosów. Należy unikać gumek z metalowymi klamrami, ponieważ włosy mogą się na nich łatwo łamać. Do fryzur typu kok i innych polecamy spiralne gumki do włosów wykonane z tworzywa sztucznego.

Dzięki gładkiej strukturze loki nie plączą się i nie są tak mocno obciążone. Podobny efekt mają scrunchies, opaski do włosów pokryte tkaniną - prawdopodobieństwo złamania się włosów i skręcenia loków jest mniejsze.

Zarówno w przypadku długich, jak i krótkich włosów kręconych, fryzura w kok jest prawdziwym ratunkiem podczas „bad hair day”:

 • Spryskać linię włosów suchym szamponem
 • Zwiąż wszystkie włosy w luźny kok
 • Na koniec popraw fryzurę odrobiną lakieru do włosów

Aby fryzura z kręconymi włosami długo zachowywała kształt, nie należy bawić się pojedynczymi pasmami. Wielokrotne skręcanie i ciągnięcie loków sprawia, że ​​włosy stają się puszące i łamliwe. Długotrwały, schludny wygląd najlepiej osiągnąć bez częstego czesania i majstrowania. Pokaż światu swoje zadbane loki, które dzięki ulubionej fryzurze błyszczą indywidualnie!