Darmowa Wysyłka Od 129 Zł
Do 2 Darmowych Próbek
Certyfikowany Sprzedawca
Prawo Zwrotu W Ciągu 120 Dni
Darmowa Wysyłka Od 129 Zł

Calvin Klein

Calvin Klein
31 Artykułów
Strona1z2

Perfumy Calvin Klein – wyjątkowe zapachy, które zostaną z Tobą na długo!

Marka Calvin Klein znana jest w branży modowej z nowoczesnego, szlachetnego stylu. Od 1978 roku podbija również świat zapachów perfumami, które emanują aurą luksusu iekstrawagancji. 

Krótka historia powstania marki Calvin Klein

Calvin Klein urodził się w 1942 roku w Nowym Jorku. Start w świecie projektowania zapewniła mu szkoła High School of Art and Design oraz ukończone przez w późniejszym czasie studia na kierunku modowym. Klein od dziecka interesował się rysowaniem, a sztukę szycia podpatrywał u swojej babci, która była wówczas szwaczką. Te predyspozycje, a zarazem otrzymane wykształcenie, mogły zapewnić niemały sukces – jednak to nie wystarczyło, aby przebić się przez konkurencję. Młody Klein znalazł co prawda zatrudnienie w branży modowej, ale jako wysłannik innego projektanta. Jego praca polegała jedynie na przerysowywaniu kreacji z popularnych pokazów, a to nie leżało w zainteresowaniach aspirującego prekursora mody. Miał zdecydowanie większe ambicje.

W 1968 roku, Calvin Klein założył markę sygnowaną własnym nazwiskiem. Choć początki były trudne, jego pierwszy projekt płaszcza okazał się na tyle ciekawy i dopracowany, że zachwycił kupca z domu mody Bonwit Teller. Zrobił on w sklepie Kleina wielkie zakupy i tym samym wypromował początkującą markę, która przez kolejne lata nie straciła na popularności.

Mimo że wówczas konkurencja była spora, marka stworzona przez amerykańskiego projektanta utrzymywała się na topie. W latach 60. uznawana była nawet za szokującą i kontrowersyjną, co w dzisiejszych standardach może się wydawać dość kuriozalne. Trwałą sławę przyniosły firmie reklamy – zaskakujące i zapadające w pamięć. Nawet dziś, Calvin Klein to marka funkcjonująca aktywnie w mediach i tym samym niemożliwa do przeoczenia w świecie mody i perfum.

Perfumy unisex Calvin Klein CK One – co je wyróżnia?

CK One to przełom w świecie perfum - zapach wyjątkowy, który zrewolucjonizował cały przemysł, jako że dedykowane są zarówno mężczyznom, jak i kobietom

  • Nuta głowy: Świeża i musująca, z wyczuwalną bergamotką, kardamonem i mandarynką zapewniającymi cytrusową świeżość uzupełnioną nutami kwiatowymi, w tym frezją i lawendą.
  • Nuta serca: sygnatura klasyki czyli zielona herbata uzupełniona nutami róży i kwiatu pomarańczy.
  • Nuta głębi (bazy): ciepłe wonie piżma w połączeniu z drzewnymi akordami bursztynu nadające perfumom głęboką zmysłowość.

Nowe perfumy CK 2 od Calvina Kleina na każdą okazję!

W lutym 2016 roku Calvin Klein wprowadził nowe perfumy CK 2, stanowiące kontynuację zapachu unisex. 

  • Nuta głowy: wasabi, mandarynka i fiołek.
  • Nuta serca: korzeń irysa, róża i woda.
  • Nuta głębi (bazy): drzewo sandałowe, wetiwer i kadzidło

Zaokrąglona szklana butelka stanowi odzwierciedlenie czystego charakteru perfum.

Calvin Klein – nowe zapachy perfum, którymi zrobisz wrażenie na swoim partnerze!

Firma bynajmniej nie spoczywa na laurach po osiągniętych już sukcesach. Tworzy kolejne nowe, zniewalające zapachy, a jednym z nich jest Calvin Klein Perfume Reveal. 

The Reveal Men, zarówno magnetycznie przyciąga, jak i zniewala, uwodząc. W nucie głowy wyraźnie wyczuwalny jest imbir i towarzysząca mu gruszkowa brandy. Nuta serca skrywa w sobie akordy soli, łączące się z egzotycznym nektarem z agawy, emanując czystą męskością. Zapach dopełniają intensywne i ciepłe nuty wetiweru, wanilii i ambry.

Kobiecy odpowiednik jest równie zmysłowy i uwodzicielski. Ponownie zastosowano akord solny, aby odzwierciedlić erotyczną woń nagiej skóry. Uzupełnienie stanowi różowy pieprz. Nowatorski akord słoneczny współtworzy orientalny charakter perfum, łącząc się z irysem i zmysłowym bursztynem. W nucie bazy drzewo sandałowe przeplata się z kaszmirem i wetiwerem.

Eternity Now -reinterpretacja klasyki

Kultowy zapach Calvin Klein Eternity stale pojawia się w nowych odsłonach - Calvin Klein Eternity Now dla Niej i Eternity Now dla Niego. Te dwa zapachy opowiadają historię dwojga ludzi, którzy od pierwszego spotkania wiedzą, że należą do siebie na zawsze.

„Po okresie lat 70. i 80., w których wszystko zmieniało się jak w kalejdoskopie, zastanawiamy się nad tradycyjnymi wartościami miłości, bliskości i intymności - szczególnie w relacjach partnerskich i rodzinnych, jak i nad stale odnawiającym się cyklem życia i miłości. To właśnie te wartości, za którymi tęsknią, zarówno mężczyźni, jak i kobiety - to właśnie oznacza ETERNITY, i to właśnie reprezentują moje zapachy.” (Calvin Klein)