Darmowa wysyłka od 129 zł
Do 2 darmowych próbek
Certyfikowany sprzedawca
120 dni na zwrot produktów
Darmowa wysyłka od 129 zł

Perfumy molekularne

26 Artykułów
Strona1z2

Perfumy molekularne - zapach zmieniający się od Twojego nastroju

W sklepach można znaleźć wiele ciekawych zapachów. Najnowszym odkryciem stały się jednak będące dziełem mistrzów perfumy molekularne. Komponowane w laboratoriach, łączą w sobie olejki zapachowe oraz cząsteczki molekularne. W ten właśnie sposób powstają niezwykle esencje zapachowe, których walory zapachowe dynamicznie się zmieniają.

Perfumy molekularne - zapachy powstające w laboratoriach

Zasadnicza różnica pomiędzy nimi a zwykłymi zapachami polega na tym, że perfumy molekularne powstają na bazie molekuł tworzonych w laboratoriach. Nie są one więc wyłącznie dziełem Matki Natury. Na tym jednak polega ich przewaga - w warunkach laboratoryjnych można odtworzyć liczne zapachy, podczas gdy wielu molekuł próżno szukać w naturze. Te perfumy powstają  przy udziale prawdziwych naukowców i są czymś zupełnie nowym.  Zawarte w nich molekuły potęgują nutę zapachową, jednocześnie nadając im aksamitne wykończenie. Co więcej, to właśnie dzięki nim perfumy molekularne mogą pachnieć zupełnie inaczej w kontakcie ze skórą różnych osób.

Perfumy molekularne - perfumy inne niż wszystkie

Sposób, w jaki powstają perfumy molekularne sprawia, że wiele z tych zapachów można zaklasyfikować jako perfumy unisex. Uwielbiane zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety, trafiają w gusta obu płci. I choć w Polsce są one jeszcze nowością – powoli robi się o nich coraz głośniej. Wszystko za sprawą ich niecodziennych właściwości. Dzięki zawartym w składzie cząsteczkom, perfumy molekularne potrafią zmieniać swój zapach. Mowa tu nie tylko o przejściu pomiędzy poszczególnymi nutami, a o zmianach, które zachodzą pod wpływem pory dnia, temperatury ciała czy nastroju. Ta niezwykła cecha jest spowodowana zupełnie inną architekturą zapachu, jaką posiadają. Mowa o strukturze cyklicznej, która zastąpiła klasyczną piramidę zapachów, którą znamy z tradycyjnych produktów.

Taka budowa pozwala również na swobodne miksowanie kilku różnych perfum w tym samym czasie - ich poszczególne nuty zapachowe nie będą sobie bowiem wchodzić w drogę ani zakłócać spójności całej kompozycji. Perfumy molekularne uwalniają swoje aromaty w bardzo indywidualny sposób. To z kolei sprawia, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć ich zapachu, a zwłaszcza tego, jak będą one pachnieć dla drugiej osoby. Ta niepewność bywa równie ekscytująca, co i odkrywanie zapachu perfum stworzonych z molekuł na nowo. Najlepszym tego potwierdzeniem są perfumy Zarkoperfume, XERJOFF czy NISHANE. O ich indywidualności stanowi również niszowa produkcja - nie są to „typowe” zapachy. Pełne zachwycających molekuł, są prawdziwą ucztą dla zmysłów.

Perfumy molekularne - niepowtarzalne niczym linie papilarne

Lubisz miłe niespodzianki? Koniecznie wypróbuj zapachów zaklętych w molekułach. Bardzo niewiele produktów na rynku potrafi zaskoczyć tak bardzo jak perfumy molekularne. Jeśli więc chcesz wzbudzić ciekawość i zaskoczyć wszystkich oryginalnym zapachem - postaw na molekuły! Ich starannie opracowane kompozycje emanują indywidualnością i pewnością siebie. I choć wielu ludzi po raz pierwszy sięga po nie z czystej ciekawości - szerokie grono osób wybiera je świadomie, by wyróżnić się z tłumu pachnącego sztampowymi zapachami.  Tym samym perfumy molekularne stają się ciekawym wyborem dla koneserów i trendsetterów, którzy nie boją się sięgać po nowinki.