Darmowa Wysyłka Od 129 Zł
Do 2 Darmowych Próbek
Certyfikowany Sprzedawca
Prawo Zwrotu W Ciągu 120 Dni
Darmowa Wysyłka Od 129 Zł

Sztuczne rzęsy

152 Artykuły
Strona1z7

Sztuczne rzęsy – dodaj sobie więcej uwodzicielskiej mocy

Sztuczne rzęsy to doskonała opcja dla kobiet, które lubią wyrazisty makijaż oczu. Przyklejamy je na powieki tuż nad linią naszych naturalnych rzęs, stosując przeznaczony do tego zadania klej. 

Sztuczne rzęsy – kiedy warto po nie sięgnąć?

Doskonale nadają się na specjalne okazje, takie jak wesele czy Sylwester, choć równie dobrze możemy nosić je na co dzień. Dzięki sztucznym rzęsom oczy zostają optycznie powiększone, a twarz zyskuje na wyrazistości. Sztuczne rzęsy to także dobre rozwiązanie dla tych osób, których naturalne rzęsy są krótkie i cienkie. Aktualnie oferowane produkty, zarówno całościowe, jak i kępki, potrafią dać naprawdę naturalny efekt

Sztuczne rzęsy – co trzeba o nich wiedzieć?

Na rynku istnieje duży wybór sztucznych rzęs, które dają zróżnicowane rezultaty. Różnią się one także sposobem aplikacji. Który produkt najlepiej wybrać, aby oko wyglądało naturalnie, a rzęsy dobrze trzymały się powieki? 

  • Sztuczne rzęsy całościowe – najpopularniejsze, najwygodniejsze i najczęściej spotykane rozwiązanie. Doklejamy je za jednym razem, ponieważ zostały one umieszczone na bardzo cienkim paseczku, zwykle czarnym lub transparentnym. Istnieje cała gama sztucznych rzęs całościowych, które różnią się objętością, długością, kształtem, a także materiałem, z którego są wykonane. Szczególnie popularne są sztuczne rzęsy Ardell, użytkowniczki cenią je przede wszystkim za trwałość, łatwość aplikacji i estetykę. 
  • Sztuczne rzęsy kępki – nieco bardziej wymagająca forma sztucznych rzęs polega na stopniowym zagęszczeniu rzęs naturalnych sztucznymi kępkami. Zajmuje to więcej czasu, ale mamy również większy wpływ na efekt ostateczny, nadając rzęsom pożądany kształt. Na sztuczne rzęsy w kępkach często decydują się kobiety, które lubią robić tzw. kocie oko
  • Sztuczne rzęsy magnetyczne – produkt ten wyróżnia się sposobem aplikacji. Zamiast konwencjonalnego kleju wykorzystywane są w nich magnesy, które umieszczamy zarówno nad, jak i pod naturalną linią rzęs – w ten sposób rzęsy utrzymują się na powiece. Rzęsy magnetyczne mogą być dobrym rozwiązaniem dla kobiet, które posiadają uczulenie na klej do rzęs. Trudniej jednak osiągnąć w ich przypadku naturalny efekt. 
  • Sztuczne rzęsy naturalne – wykonane z ludzkiego włosia, co przekłada się na lepszy efekt wizualny, a także minimalizuje ryzyko wystąpienia podrażnień. Zwykle tego typu rzęsy są lżejsze i mniej czujemy je na powiece. 

Jak przykleić sztuczne rzęsy? Najlepszy sposób krok po kroku

Osoby początkujące powinny wybrać całościowe sztuczne rzęsy na pasku, ponieważ ich aplikacja jest zdecydowanie najłatwiejsza. Aby proces przyklejania przebiegł szybko i bez potknięć, należy zastosować się do kilku zasad:

  1. Zanim przystąpisz do przyklejania sztucznych rzęs, wykonaj pełny makijaż
  2. Delikatnie odklej rzęsy z opakowania i sprawdź, czy ich szerokość odpowiada szerokości Twojej powieki. Jeśli są za długie – należy je skrócić
  3. Do przyklejania rzęs używaj wyłącznie specjalnego kleju do rzęs
  4. Rzęsy trzymaj po środku za pomocą pęsety – pozwoli to na precyzyjną aplikację kleju, jak i samych rzęs. 
  5. Nakładaj cieniutką warstwę kleju na pasek rzęs, odczekaj moment, aż klej trochę przeschnie – możesz też na niego podmuchać
  6. Przyłóż rzęsy do powieki tuż nad linią naturalnych rzęs. Zwróć uwagę na to, by środek paska przypadał na środek Twojej powieki. Następnie stopniowo dociskaj je na całej długości powieki, nadając właściwy kształt pęsetą.