Darmowa Wysyłka Od 129 Zł
Do 2 Darmowych Próbek
Certyfikowany Sprzedawca
Prawo Zwrotu W Ciągu 120 Dni
Darmowa Wysyłka Od 129 Zł

Maska do włosów

238 Artykułów
Strona1z10

Maski do włosów: zrób coś dobrego dla włosów i skóry głowy

Maska do włosów posiada zasadniczą przewagę nad odżywkami i balsamami – najgłębiej wnika w strukturę włosa. Produkty wysokiej jakości dodatkowo odżywiają także skórę głowy. Zwykle kosmetyk posiada gęstą i zbitą konsystencję, rozprowadzamy go równomiernie na całej długości włosów, następnie przykrywamy je czepkiem lub ręcznikiem i spłukujemy dopiero po określonym czasie. Niektóre maski możemy trzymać na włosach przez długie godziny, stosując je np. na czas snu.

Efekt stosowania maski do włosów to przede wszystkim miękkie, gładkie, lśniące i nawilżone włosy. Zmienia się nie tylko ich wygląd, ale również odporność na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Regularnie używana maska do włosów chroni je przed promieniowaniem UV oraz zanieczyszczeniami, które znajdują się powietrzu. Z tego powodu maskę do włosów powinny stosować nie tylko osoby z włosami problematycznymi, ale także te, które po prostu chcą jak najdłużej zachować zdrowe i mocne włosy.

Maska do włosów – jak ją stosować?

W zależności od kondycji i struktury włosa, maska do włosów może być nakładana przed myciem lub dopiero na oczyszczone włosy. Zwykle zaleca się nakładanie maski przed myciem włosów osobom, które posiadają mocno zniszczone włosy ze skłonnością do przesuszania. Wówczas maska pełni rolę ochronną, zapobiegając uszkodzeniu struktury włosa podczas mycia.

Przed nałożeniem maski najlepiej jest dokładnie rozczesać włosy grzebieniem lub okrągłą szczotką. Pozwoli to na równomierne rozprowadzenie produktu na całej ich długości. Efekt działania kosmetyku wzmocnimy, jeśli zawiniemy włosy w ręcznik lub użyjemy specjalnego czepka. Produkt należy dokładnie spłukać po wskazanym przez producenta czasie. Najczęściej jednak wynosi on ok. 15-30 minut. Pamiętajmy, że zbyt krótka aplikacja maski nie przyniesie pożądanych efektów, a zbyt długie trzymanie kosmetyku na włosach może doprowadzić do ich przeproteinowania – włosy staną się szorstkie i puszące.

Maski do włosów – rodzaje

Choć każda maska do włosów ma na celu odżywiać i pielęgnować, to poszczególne produkty mogą mieć różny skład, nadając się do konkretnych typów włosów. Najczęściej spotykane maski do włosów to m.in.:

  • Maska do włosów suchych – sucha struktura włosa to najczęściej po prostu efekt jego zniszczenia zabiegiem farbowania lub niewłaściwą pielęgnacją. Na szczęście proces ten możemy odwrócić dzięki stosowaniu maski do włosów wysokoporowatych. Zawiera ona składniki aktywne o właściwościach regenerujących, m.in. keratynę, nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy, emolienty i humektanty. Najlepiej wybrać produkt o naturalnym składzie, który został wzbogacony w odżywcze wyciągi roślinne.
  • Maska keratynowa – świetnie spełnia potrzeby włosów zniszczonych, czyli suchych, puszących się lub z rozdwajającymi się końcówkami. Maska intensywnie je wygładza i zapobiega powstawaniu kolejnych uszkodzeń. Keratyna to naturalny składnik budujący włosy, który odpowiada za ich ochronę i elastyczność.
  • Czarna maska – najczęściej używana do rozjaśnianych blondów po to, by wyeliminować z czasem pojawiające się żółte tony. Dzięki jej regularnemu stosowaniu możemy uzyskać i utrzymywać estetyczny, chłodny blond.
  • Maska na porost włosów – specjalna kompozycja składników może pobudzać cebulki włosów do większej aktywności, dzięki czemu naturalnie stymulujemy porost włosów. Popularne produkty tego typu zawierają w swoim składzie drożdże, witaminy i mikroelementy.