Darmowa wysyłka od 129 zł
Do 2 darmowych próbek
Certyfikowany sprzedawca
120 dni na zwrot produktów
Darmowa wysyłka od 129 zł

Ręcznik do włosów

18 Artykułów

Więcej blasku i mniej puszenia się włosów: odkryj ręcznik do włosów

Frotte to już przeszłość! Nowoczesne ręczniki do włosów chronią je przed uszkodzeniami i zapobiegają ich puszeniu. Stylowy i praktyczny ręcznik turban z mikrofibry to absolutny must-have w łazience, szczególnie w przypadku kręconych włosów.

Do czego służy ręcznik do włosów?

Ręcznik do włosów przyda się każdemu z kilku powodów. Przede wszystkim warto go mieć, ponieważ:

  1. przyspiesza suszenie włosów - dzięki temu, że skutecznie wchłania wodę.

  2. ułatwia pielęgnację delikatnych włosów - oraz tych poddawanych codziennej stylizacji. Świetnie dopełnia szampon do włosów zniszczonych.

  3. jest ciekawą alternatywą suszenia przy pomocy urządzeń - takich jak np. suszarko-lokówka.

  4. ogranicza puszenie się włosów - brak tarcia oznacza mniejsze elektryzowanie się włosów.

Mniej uszkodzeń, krótsze suszenie oraz lepiej wyglądająca fryzura. Ręcznik do włosów sprawia, że kąpiel staje się jeszcze przyjemniejsza. Tym samym jest dobrą inwestycją, a po czasie zwróci się z nawiązką. Dodatkowo, ręcznik do włosów, np. w formie turbanu do włosów, jaki oferuje np. marka GLOV, może też być pięknym akcesorium.

Jaki ręcznik do włosów wybrać?

Na pierwszy rzut oka identyczny - w rzeczywistości jednak różni się on od zwykłych ręczników. Jedną z najważniejszych różnic między nimi jest materiał wykonania. Dobry ręcznik do włosów powinien być zrobiony z wiskozy bambusowej lub materiału bambusowo-algowego. Szybko pochłaniają one wilgoć oraz nie niszczą włosów.

Miękkie i delikatne, są przyjemne w użytku i skracają czas schnięcia do minimum. Warto też wspomnieć o tym, że ręczniki bambusowe wykazują właściwości antybakteryjne, co sprawia, że są jeszcze bardziej higieniczne. A dzięki temu, że są cienkie, pozwalają głowie oddychać, przez co nie powodują przetłuszczania się fryzury.