Darmowa Wysyłka Od 129 Zł
Do 2 Darmowych Próbek
Certyfikowany Sprzedawca
Prawo Zwrotu W Ciągu 120 Dni
Darmowa Wysyłka Od 129 Zł

Krem do opalania

125 Artykułów
Strona1z6

Krem do opalania – podstawa letniej pielęgnacji skóry

Planujesz wakacje za granicą? Marzy Ci się długie plażowaniu w blasku intensywnego słońca? A może często spędzasz czas aktywnie na zewnątrz? Jeśli tak, pamiętaj, że Twoja skóra potrzebuje ochrony przed słońcem. Promienie UV, choć z jednej strony nadają jej pięknej, złocistej opalenizny, z drugiej mogą wywołać podrażnienia, oparzenia, a w najgorszym przypadku przyczynić się do powstania nowotworu skóry. 

Aby zapobiec nieprzyjemnym i groźnym zmianom, sięgnij po dobry krem do opalania z filtrem. Dzięki temu zapewnisz sobie bezpieczną pielęgnację i możesz się cieszyć słońcem niemal bez ograniczeń.

Jaki wybrać krem do opalania?

Na to, jaki krem do opalania wybierzesz, wpływa co najmniej kilka czynników. Najważniejsze to:

    • fototyp – a więc naturalny kolor cery i jej własności: skłonności do zaczerwienienia oraz sposób opalania się,
    • stan opalenizny – na samym początku potrzebujesz najwyższego filtra, a gdy skóra wyprodukuje więcej melaniny, która stanowi naturalną barierę ochronną, możesz stopniowo obniżać tę wartość,
  • plany – wyższego filtra będziesz potrzebować, jeśli planujesz wakacje w egzotycznym kraju, w którym słońce świeci bardziej intensywnie (np. Egipt, Wyspy Kanaryjskie, Karaiby, Malediwy itp.), a niższego gdy chcesz się poopalać wczesną jesienią w Polsce.

Krem do opalania – jaki filtr dobrać?

Kremy do opalania można podzielić ze względu na stopień ochrony na te, które zapewniają:

  • niską ochronę to SPF od 5 do 15; są odpowiednie dla osób mocno opalonych, które mają ciemniejszy fototyp,
  • średnią ochronę to SPF od 15 do 30; najbardziej uniwersalne, przeznaczone dla osób o typowo słowiańskiej urodzie i mało wrażliwej skórze, z lekką opalenizną;
  • wysoką ochronę SPF powyżej 30; odpowiednie na początek opalania się oraz dla osób o wrażliwej, podatnej na podrażnienia słoneczne skórze.

Krem do opalania do twarzy – z jakim filtrem przeciwsłonecznym jest najskuteczniejszy? 

Nie zapomnij, że nie tylko Twoje ciało, ale także twarz potrzebuje ochrony przeciwsłonecznej. Odpowiednio dobrany filtr ochroni Cię przed przedwczesnym starzeniem się oraz przesuszeniem skóry. Najlepiej będzie, jeśli sięgniesz po krem do opalania do twarzy. Zazwyczaj mają one filtry SPF 30lub wyższe – dzięki temu Twoja skóra jest skutecznie chroniona przed nadmierną ekspozycją na słońce.