Darmowa wysyłka od 129 zł
Do 2 darmowych próbek
Certyfikowany sprzedawca
120 dni na zwrot produktów
Darmowa wysyłka od 129 zł

Ochrona przeciwsłoneczna

329 Artykułów
Strona1z14

Ochrona przeciwsłoneczna – zdecyduj się na bezpieczniejsze opalanie

Spray termoochronny, grzebień czy kosmetyki do opalania to produkty, które najczęściej pojawiają się w wakacyjnych kosmetyczkach. Warto pamiętać, że tak jak reszta również ochrona przeciwsłoneczna przyda się latem i w mieście, i na urlopie. Poza tym dobrze jest ją stosować także zimą, zwłaszcza gdy wędrujesz górskimi szlakami. Co powinnaś lub powinieneś wiedzieć o ochronie przed słońcem?

Dlaczego należy stosować kosmetyki do opalania?

Kąpiele słoneczne na plaży czy długie spacery w trakcie słonecznej pogody to te letnie chwile, na które wiele osób czeka cały rok. Cera muśnięta słońcem nabiera pięknych odcieni, a w głębszych warstwach skóry rozpoczyna się produkcja witaminy D.

Jeśli chcesz opalać się bezpiecznie, pamiętaj o zastosowaniu odpowiednich kosmetyków do opalania. Brak jakiejkolwiek ochrony przed słońcem może mieć negatywne konsekwencje, takie jak oparzenia słoneczne, a nawet poważne choroby skóry.

Jaką ochronę przed słońcem wybrać?

Wybór najlepszego kosmetyku do opalania zależy przede wszystkim od tonacji Twojej skóry i pielęgnacyjnych przyzwyczajeń. Masz do wyboru:

  • Kosmetyki o różnej wartości SPF. SPF to współczynnik, który określa stopień ochrony skóry przed szkodliwym działaniem promieni UVB. Niską ochronę przeciwsłoneczną dadzą Ci produkty z SPF 6 i SPF 10, a średnią – te oznaczone SPF 15, 20 i 25. Wysoka i bardzo wysoka ochrona przed słońcem charakteryzuje z kolei balsam czy olejek do opalania z filtrem SPF 30, 50 i 50+.

  • Produkty o różnej konsystencji i sposobie dozowania. Przygotowaliśmy bogatą ofertę kosmetyków do opalania. Możesz zdecydować się między innymi na ochronę przeciwsłoneczną w formie balsamu, żelu, kremu czy sztyftu. Wszystkie produkty wyróżnia wygodna aplikacja. Postaw na takie opakowania, które najbardziej odpowiadają Ci na co dzień. U nas czekają tuby, butelki z pompką, aerozole i wiele innych.

Gdy będziesz wybierać produkt do stosowania w trakcie opalania, pamiętaj, że im skóra jaśniejsza i wrażliwsza, tym lepszym wyborem będzie wysoki SPF. Przed aplikacją ochrony przeciwsłonecznej przeczytaj informacje od producenta. Dowiesz się, jak często należy powtarzać smarowanie skóry. Jeśli będziesz stosować kosmetyki do opalania nad wodą, koniecznie nanieś kolejną warstwę kosmetyku po każdym wyjściu na brzeg.

Jak zachować efekty opalenia na dłużej?

Perfumy na lato i opalona skóra mogą być Twoją wspaniałą pamiątką z wakacji. Pamiętaj, aby stosować kosmetyki do opalania, które stanowią skuteczną ochronę przeciwsłoneczną. Efekt skóry muśniętej słońcem możesz zachować na dłużej, stosując utrwalające opaleniznę kosmetyki po opalaniu, które dodatkowo nawilżają i odżywiają skórę.