Darmowa Wysyłka Od 129 Zł
Do 2 Darmowych Próbek
Certyfikowany Sprzedawca
Prawo Zwrotu W Ciągu 120 Dni
Darmowa Wysyłka Od 129 Zł

Oczyszczanie twarzy

752 Artykuły
Strona1z32

Oczyszczanie twarzy: podstawa zdrowej i pięknej skóry

Pielęgnacja twarzy jest niezbędna, aby mieć miękką, zdrową i gładką skórę. Podstawą tego jest pierwszy krok pielęgnacji: oczyszczanie skóry twarzy. Dokładne oczyszczanie twarzy usuwa martwe komórki naskórka, sebum i zabrudzenia. Czysta skóra jest przygotowana do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych, jak na przykład aplikacja kremu nawilżającego.

Co daje oczyszczanie twarzy?

Skóra każdej osoby reaguje inaczej na stres. Staje się wtedy sucha, napięta lub coraz bardziej tłusta. Kolejnym powodem, dla którego powinniśmy stosować kosmetyki do oczyszczania twarzy jest wykonywany makijaż. Wiele z nas codziennie podkreśla swoją naturalną cerę produktami kosmetycznymi jak na przykład podkład lub korektor. Takie produkty mogą zaburzać naturalną regulację skóry i zatykać jej pory. Dlatego zawsze polecane jest zmycie makijażu pod koniec dnia.

Skuteczne, ale jednocześnie delikatne oczyszczanie twarzy jest ważne, aby osiągnąć odżywioną i odświeżoną skórę.

Jak oczyszczać twarz?

Aby oczyszczać twarz efektywnie, należy stosować kosmetyki do oczyszczania twarzy i pielęgnacyjne we właściwej kolejności. 

  1. Pierwszy krok to mycie wstępne. Należy użyć kosmetyki do oczyszczania twarzy jak mleczko oczyszczające lub żel oczyszczający, które są dostosowane do odpowiedniego rodzaju skóry, aby dokładnie usunąć zanieczyszczenia i pozostałości makijażu.

  2. W drugim kroku należy oczyścić skórę wodą do twarzy, która oczyszcza i ożywia skórę i usuwa ostatnie pozostałości pierwszego kroku.

Jakie kosmetyki do oczyszczania twarzy stosować?

Ważnym czynnikiem w kosmetykach do oczyszczania twarzy jest wartość pH produktu. Zdrowa skóra posiada ochronną warstwę kwaśną o wartości pH od pięciu do siedmiu – delikatny kosmetyk do mycia twarzy powinien mieć wartości pH w tym przedziale. W tym przypadku produkt jest określony jako przyjazny dla skóry lub neutralny dla skóry.

We flaconi znajdziesz duży wybór kosmetyków do mycia twarzy, aby odpowiednio oczyszczać skórę jak u kosmetyczki. Do naturalnego oczyszczania twarzy proponujemy kosmetyki naturalne jako woda do twarzy Oliveda Face Care F11 Activating. Szczególnie ważny jest wybór produktu, który zostanie użyty do oczyszczania twarzy. Zależy to od rodzaju skóry, jej stanu i indywidualnych wymagań. Gdy chodzi o cerę suchą, zanieczyszczoną czy skórę mieszaną: dopasowujemy oczyszczanie twarzy do typu skóry. 

Produkty oczyszczające lub odświeżające jak woda do twarzy ALCINA Jede Haut Gesichts-Tonic mit Alkohol nadają się do oczyszczania cery zanieczyszczonej lub mieszanej. Tonik do twarzy z figą kaktusową odświeża skórę i usuwa zanieczyszczenia.

Kombinacja luksusu i pielęgnacji, to peeling do twarzy KOSHO Matcha Effective. Peeling z ekstraktem z ekologicznej matchy nadaje się do oczyszczania cery wrażliwej lub suchej. Dzięki cennym olejkom skóra staje się gładka i aksamitna, i może wchłonąć do 70% więcej substancji czynnych z następnie używanych kosmetyków.

Kosmetyki do oczyszczania twarzy wysokiej jakości

Chociaż olejek oczyszczający jest doskonały, aby zmyć zanieczyszczenia i makijaż, może być nieodpowiedni dla cery tłustej lub trądzikowej. Tak samo pianka oczyszczająca, intensywnie myje twarz, ale zawiera alkohol, który może usunąć zbyt dużo wilgoci z wrażliwej lub suchej skóry. Dlatego w sklepie internetowym flaconi możesz łatwo filtrować produkty według swojego typu skóry lub pożądanego efektu.