Darmowa Wysyłka Od 129 Zł
Do 2 Darmowych Próbek
Certyfikowany Sprzedawca
Prawo Zwrotu W Ciągu 120 Dni
Darmowa Wysyłka Od 129 Zł

Perfumy z paczulą

416 Artykułów
Strona1z18

Perfumy z paczulą – co to jest paczula i jak właściwie pachnie?

Paczula to częsty składnik kosmetyków oraz perfum. To roślina hodowlana pochodząca z klimatu tropikalnego, którą można spotkać na kontynencie azjatyckim, w zachodniej Afryce czy na Karaibach. Ma pachnące liście, z których wyrabiany jest olejek paczuli, oraz drobne, jasne kwiaty.

Sam zapach paczuli, choć bardzo charakterystyczny, jest zarazem dość niejednoznaczny. Ma zdecydowanie orientalny charakter, można go określić jako korzenno-ziemisty, który doskonale komplementuje różne mieszanki aromatów. Dodatkowo paczula jest świetnym utrwalaczem perfum, dzięki któremu zapach utrzymuje się dłużej, a jego rozwój zyskuje dodatkowego wymiaru. To aromat unisex – znajdziesz go zarówno w perfumach z paczulą damskich, jak i perfumach z paczulą męskich.

Perfumy z paczulą damskie – na jakie kompozycje zapachowe postawić?

Jeśli jesteś fanką perfum kwiatowych, koniecznie sprawdź perfumy Lancome La Vie est Belle, gdzie nuta serca oparta na paczuli jest otoczona zapachem irysów w otwierającej zapach nucie głowy i podbita nutą bazową zdominowaną przez wanilię.

Dla osób, które poszukują mocnego, wyrazistego zapachu, który zarazem nie będzie przytłaczający, dobrą opcją będzie flakonik Givenchy L'Interdit. Chociaż ma w sobie wiele kwiatowych woni, swój tropikalny charakter zyskuje dzięki połączeniu paczuli z kwiatem pomarańczy oraz romantyczną tuberozą.

Potrzebujesz perfum na lato? Warto wypróbować perfumy owocowe, na przykład Giorgio Armani Sì z dodatkiem czerwonej porzeczki.

Perfumy z paczulą – zapach wyjątkowości

Perfumy z paczulą od wieków przez wszelkie klasy społeczne – od kurtyzan przez mieszczki po królów – wciąż pozostaje niezmiennie popularny. Można o nim powiedzieć wiele, ale z pewnością nie to, że jest nijaki. Jeśli obawiasz się, że zapach paczuli może być dla Ciebie zbyt charakterystyczny, sprawdź niestandardowe mieszanki dostępne wśród perfum niszowych. Bardzo interesującym wyborem jest Maison Margiela z serii Replica o nazwie When the Rain Stops. To zapach unisex o leśnym charakterze, gdzie paczula jest otoczona akordem wodnym, akordem mgły i igłami sosnowymi.