Darmowa wysyłka od 129 zł
Do 2 darmowych próbek
Certyfikowany sprzedawca
120 dni na zwrot produktów
Darmowa wysyłka od 129 zł

Perfumy różane

240 Artykułów
Strona1z10

Perfumy różane - nieśmiertelna klasyka w nowoczesnym wydaniu

Często określana jako królowa kwiatów róża, to jeden z najstarszych akordów, jakie wykorzystuje się do produkcji perfum. Ich pociągający zapach od wieków uważany jest za jeden z najbardziej uwodzicielskich. Idealne o każdej porze roku perfumy z różą, pojawiają się w ofercie producentów zapachów damskich, a nawet i męskich. Poznaj nasze ulubione perfumy różane!

Perfumy różane - jeden z najcenniejszych skarbów sztuki perfumiarstwa

Obecne w wielu kosmetykach akordy róży to zapach, który nigdy się nie nudzi. Zwłaszcza w perfumiarstwie, gdzie w połączeniu z innymi nutami nabiera on całkiem nowych kształtów! Co więcej, ze względu na sposób pozyskiwania, stanowi on jeden z najcenniejszych składników perfum. Do pozyskania 1 litra olejku różanego potrzeba bowiem aż 3,5 tony kwiatów róży. Muszą one zostać zebrane o świecie, zanim ich pączki otworzą się w ciągu dnia. W przeciwnym razie utracą one swój aromat. Poddawane parowej destylacji, pozwalają uzyskać łagodny zapach z delikatną nutą zieloną. Co ciekawe, uzyskany w ten sposób olejek składa się aż z 370 składników! I to właśnie one odróżniają prawdziwe perfumy różane od sztucznie pozyskiwanego absolutu.

Perfumy z różą w roli głównej

Perfumy różane po raz pierwszy w historii ludzkości zostały docenione już przez starożytnych Egipcjan. Związane z kultem bogini Izydy, w kolejnych wiekach dotarły do  Europy, gdzie od XVI wieku były jednym z podstawowych składników perfum. Obecnie znajdziemy je np. w:

  • Aqua Allegoria Rosa Rossa - od Guerlain to perfumy z różą nie tylko w nazwie! Kwiaty ten stanowi serce zapachu, a towarzyszą mu czarna porzeczka, liczi i nuty drzewne. Od czasu swojej premiery w 2018 roku, stał się on jednym z najbardziej rozpoznawalnych perfum na bazie róży.

  • Very Irresistible - to bardzo prosta kompozycja oparta na 3 składnikach: róży, anyżu gwiaździstym oraz paczuli. Stworzona przez francuski Givenchy, jest niezwykle zmysłowym, a zarazem eleganckim zapachem. Idealne zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje.

  • Eros Flame - propozycja włoskiego domu mody Versace idealna dla mężczyzn. Zawartej w nich róży towarzyszą przyprawy (czarny pieprz, rozmaryn), gorzka pomarańcza, mech górski oraz nuty drzewne (drzewo cedrowe, wanilia).

W zależności od architektury zapachu perfumy z różą mogą przybierać różne oblicza. W parze z przyprawami i nutami drzewnymi mogą stworzyć nieco cięższą, orientalną kompozycję. Z kolei w połączeniu z owocami i innymi kwiatami nabierają lekkości. Sprawdzając różne z nich, można więc trafić na bardzo ciekawe zapachy.

Perfumy różane - róża damasceńska czy majowa?

Fani różnych kompozycji powinni wiedzieć, że perfumy z różą można podzielić na 2 typy. W zależności od gatunku tego kwiatu wyróżnia się zapachy na bazie:

  • Róży damasceńskiej - określanej jako róża bułgarska. Jej słodka woń jest niezwykle intensywna i działa kojąco na nerwy. 

  • Róży stulistnej - nazywana też majową, powstała nieco później niż damasceńska. Jest od nierównej delikatniejsza, a jej miodowa woń zawiera również nuty zielone.

Pierwszą z nich odnajdziemy np. w Moleculé No.8 nadzieję marki ZARKOPERFUME. Z kolei róża majowa stała się inspiracją dla Giorgio Armani i stworzonego przez tą markę zapachu Sí.