Darmowa wysyłka od 129 zł
Do 2 darmowych próbek
Certyfikowany sprzedawca
120 dni na zwrot produktów
Darmowa wysyłka od 129 zł

Farba do włosów

171 Artykułów
Strona1z8

Farba do włosów - cudowny środek

Nasze fryzury wyrażają nas samych, podkreślając nasz indywidualizm. Bez względu na to, jaki wybierzemy kolor – czy to łagodny blond czy też nietypowe odcienie – fryzura stanowi oprawę dla naszej urody, pomaga nam odmłodzić się lub sprawić, że będziemy wyglądać dojrzalej. Farby do włosów pozwalają nam eksperymentować, odkrywać siebie na nowo i odsłaniać różne oblicza własnego stylu. Na przykład siwe włosy od razu rzucają się w oczy, zdradzając wiek. Ale nie musi tak być! Wystarczy, że sięgniemy po świeży, intensywny kolor farby do włosów i w mgnienia oku odzyskamy młodzieńczy wygląd, a co za tym idzie – również samopoczucie.

Jak powstały farby włosów?

Tradycja farbowania włosów sięga wiele setek lat wstecz. Już 3000 lat temu farbowano włosy, do czego wykorzystywano naturalne substancje barwiące, jak indygo i hennę. Starożytni Rzymianie z kolei chcąc przyciemnić włosy, wykorzystywali w tym celu mieszankę tlenku ołowiu, gaszonego wapna oraz wody, robiąc z tej mikstury pastę, którą następnie nakładano na włosy. Ale pierwsza prawdziwa, profesjonalna farba do włosów pojawiła się dopiero w 1895 roku.

Rodzaje farb do włosów

Od tego czasu ulepsza się formuły farb do włosów, tak aby były jak najłagodniejsze i przyjazne dla samych włosów oraz skóry głowy. Farby rozróżnia się, biorąc pod uwagę efekt farbowania, który chcemy uzyskać:

  • tymczasowy - zmywa się już po jednym lub dwóch myciach, co czyni go idealnym do testowania koloru, gdy nie jesteśmy pewni, jaki kolor będzie dla nas najlepszy;
  • półtrwały - może wytrzymać na włosach do dwunastu myć;
  • trwały - to taki, który się nie zmywa, ale może oczywiście blaknąć czy tracić połysk.

Powstają rozmaite szampony i odżywki utrwalające kolor farbowanych włosów, a jednocześnie odżywiające je i regenerujące ich strukturę.

Farbowanie włosów w domu – jak się przygotować?

Zgodnie z oczekiwaniami konsumentów tworzone są profesjonalne farby do włosów, które można sobie nakładać samemu w warunkach domowych. W tym przypadku efekt nie odbiega od efektów farbowania włosów w salonie fryzjerskim. Można skorzystać z farb do włosów, jak również masek do włosów i kremów koloryzujących. Na opakowaniu zazwyczaj znajdują się wskazówki informujące, jakiego rezultatu ostatecznego można oczekiwać w zależności od tego, jaki jest oryginalny kolor włosów, jeszcze przed farbowaniem.

Zazwyczaj farby są dwuskładnikowe, zatem przed farbowaniem należy je zmieszać, a potem równomiernie rozprowadzić na włosach, nie zapominając o założeniu rękawiczek, by nie ufarbować skóry dłoni. Po zmyciu farby należy nałożyć odżywkę regenerującą włosy i nadającą im połysk i zdrowy wygląd.