Darmowa Wysyłka Od 87 Zł
Do 2 Darmowych Pròbek
Certyfikowany Sprzedawca
Prawo Zwrotu W Ciągu 120 Dni
Darmowa Wysyłka Od 87 Zł

Farba do włosów

323 Artykuły

Filtry

Marka
Dla kogo
Efekt
Cena
Rodzaj włosów
Typ skóry głowy
Kolor
Rodzaj produktu
Cecha szczególna
Sortuj według
Popularne
 • Popularne
 • Nazwa A-Z
 • Nazwa Z-A
 • Najniższa cena
 • Najwyższa cena
 • Nowości
Strona1z14

null

Nasze fryzury wyrażają nas samych, podkreślając nasz indywidualizm. Bez względu na to, jaki wybierzemy kolor – czy to łagodny blond czy też nietypowe odcienie – fryzura stanowi oprawę dla naszej urody, pomaga nam odmłodzić się lub sprawić, że będziemy wyglądać dojrzalej. Farby do włosów pozwalają nam eksperymentować, odkrywać siebie na nowo i odsłaniać różne oblicza własnego stylu. Na przykład siwe włosy od razu rzucają się w oczy, zdradzając wiek. Ale nie musi tak być! Wystarczy, że sięgniemy po świeży, intensywny kolor farby do włosów i w mgnienia oku odzyskamy młodzieńczy wygląd, a co za tym idzie – również samopoczucie.

Jak powstały farby włosów?

Tradycja farbowania włosów sięga wiele setek lat wstecz. Już 3000 lat temu farbowano włosy, do czego wykorzystywano naturalne substancje barwiące, jak indygo i hennę. Starożytni Rzymianie z kolei chcąc przyciemnić włosy, wykorzystywali w tym celu mieszankę tlenku ołowiu, gaszonego wapna oraz wody, robiąc z tej mikstury pastę, którą następnie nakładano na włosy. Ale pierwsza prawdziwa, profesjonalna farba do włosów pojawiła się dopiero w 1895 roku.

Rodzaje farb do włosów

Od tego czasu ulepsza się formuły farb do włosów, tak aby były jak najłagodniejsze i przyjazne dla samych włosów oraz skóry głowy. Farby rozróżnia się, biorąc pod uwagę efekt farbowania, który chcemy uzyskać:

 • tymczasowy - zmywa się już po jednym lub dwóch myciach, co czyni go idealnym do testowania koloru, gdy nie jesteśmy pewni, jaki kolor będzie dla nas najlepszy;
 • półtrwały - może wytrzymać na włosach do dwunastu myć;
 • trwały - to taki, który się nie zmywa, ale może oczywiście blaknąć czy tracić połysk.

  Powstają rozmaite szampony i odżywki utrwalające kolor farbowanych włosów, a jednocześnie odżywiające je i regenerujące ich strukturę.

  Farbowanie włosów w domu – jak się przygotować?

  Zgodnie z oczekiwaniami konsumentów tworzone są profesjonalne farby do włosów, które można sobie nakładać samemu w warunkach domowych. W tym przypadku efekt nie odbiega od efektów farbowania włosów w salonie fryzjerskim. Można skorzystać z farb do włosów, jak również masek do włosów i kremów koloryzujących. Na opakowaniu zazwyczaj znajdują się wskazówki informujące, jakiego rezultatu ostatecznego można oczekiwać w zależności od tego, jaki jest oryginalny kolor włosów, jeszcze przed farbowaniem.

  Zazwyczaj farby są dwuskładnikowe, zatem przed farbowaniem należy je zmieszać, a potem równomiernie rozprowadzić na włosach, nie zapominając o założeniu rękawiczek, by nie ufarbować skóry dłoni. Po zmyciu farby należy nałożyć odżywkę regenerującą włosy i nadającą im połysk i zdrowy wygląd.