Darmowa Wysyłka Od 129 Zł
Do 2 Darmowych Próbek
Certyfikowany Sprzedawca
Prawo Zwrotu W Ciągu 120 Dni
Darmowa Wysyłka Od 129 Zł

Olejek do opalania


Olejek do opalania – zyskaj piękną i zdrową opaleniznę

Większość z nas lubi w trakcie wakacji wygrzewać się na słońcu, zyskując przy tym estetycznie prezentującą się opaleniznę. W trakcie opalania należy jednak zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo naszej skóry. Zbyt intensywna ekspozycja na promienie słoneczne może skutkować poparzeniem. Wiąże się ono nie tylko z dotkliwym pieczeniem, swędzeniem i łuszczeniem się naskórka. Prowadzi również do powstawania nieestetycznych zmarszczek i przebarwień. Jak możemy uniknąć takiej sytuacji? Po pierwsze powinniśmy kontrolować czas spędzany na słońcu, a po drugie należy stosować dobrze dobrany do naszej skóry olejek do opalania. Dlatego też kosmetyk ten powinien zawierać filtr przeciwsłoneczny.

Olejek do ciała – sposób na równomierną opaleniznę

Oprócz ochrony naszej skóry przed szkodliwym promieniowaniem UV aplikacja olejku do opalania (będącego alternatywą dla sprayu do opalania pozwala na uzyskanie bardziej równomiernej opalenizny. Wówczas jesteśmy w stanie opalić się na zdrowy, złoty odcień. Unikamy w ten sposób opalania się na czerwono, do czego skłonności mogą mieć przede wszystkim osoby o jasnej karnacji. Tłusta formuła olejku, która zawiera odżywcze składniki, gwarantuje skórze dodatkowe nawilżenie oraz witalizację.

Jaki olejek do opalania wybrać?

Przed wyborem idealnego olejku do opalania należy zastanowić się nad stopniem ochrony przeciwsłonecznej, której wymaga nasza skóra. Osoby o bardzo jasnej karnacji powinny wybierać produkty z wysokim filtrem przeciwsłonecznym. Spowalniają one w znacznym stopniu opalanie, ale pozwalają jednocześnie na uzyskanie znacznie zdrowszej opalenizny. Posiadacze ciemniejszej karnacji mogą wybrać mniejszą ochronę przeciwsłoneczną, na przykład olejek do opalania 20 SPF. Dobry olejek do opalania powinien mieć wodoodporną formułę, która jest łatwa do rozprowadzenia na skórze. Najcenniejsze produkty to takie, którymi możemy zabezpieczać również twarz oraz włosy.

  • Lancaster Sun Beauty Body Satin Sheen Oil Fast Tan Optimizer SPF 30 – luksusowy olejek do opalania może być stosowany zarówno na ciało, jak i na twarz. Bogata formuła zawiera filtr przeciwsłoneczny SPF 30, który chroni skórę przed promieniowaniem UVA i UVB. Dzięki temu produkt doskonale sprawdza się dla posiadaczy wrażliwej skóry, która wolno się opala. Kosmetyk pięknie pachnie i łatwo się rozprowadza.
  • Decléor Aroma Sun Expert Spf 30 – ochronny oraz nawilżający olejek do opalania, którym możemy zabezpieczyć skórę i włosy. Charakteryzuje się wodoodporną formułą o szybkim wchłanianiu, dzięki czemu nie tworzy na skórze lepkiej, tłustej warstwy. Filtr przeciwsłoneczny SPF 30 chroni przed poparzeniem skóry. Aplikację ułatwia wygodny atomizer.
  • PAYOT Sunny Huile De Rêve SPF 15 – olejek do opalania nadaje się do stosowania zarówno na powierzchnię skóry, jak i na włosy. Nie tylko delikatnie zabezpiecza nasze ciało przed szkodliwym promieniowaniem UV, ale także posiada właściwości przyspieszające opalanie. Stosując ten olejek do opalania, łatwiej będzie nam uzyskać brązową opaleniznę. Nasza skóra pozostanie jednak głęboko nawilżona i bez podrażnień.

Jak prawidłowo stosować olejek do opalania?

Przed użyciem olejku do opalania najlepiej wstrząsnąć jego opakowaniem – dzięki temu mamy pewność, że zawarte w jego formule składniki dobrze się ze sobą połączą. Olejek do opalania nanosimy obficie na każdy fragment naszego odsłoniętego ciała, jeszcze przed rozpoczęciem opalania. Jeżeli pozwala na to skład kosmetyku, o czym producent powinien informować na opakowaniu produktu, olejek nanosimy również na twarz oraz włosy. Aplikację olejku do opalania należy ponawiać w ciągu dnia, na przykład po wejściu do basenu czy kąpieli w morzu. Należy robić to nawet wtedy, gdy stosujemy kosmetyk o wodoodpornej formule. Jeżeli produkt zostanie spłukany z powierzchni skóry lub starty z niej ręcznikiem, ochrona przed poparzeniem słonecznym gwałtownie maleje. Pamiętajmy też o stosowaniu kremów lub emulsji po opalaniu.