Podkład

312 Artykułów
Strona1z13

Idealny podkład dla każdego rodzaju skóry

Tajemnica tkwi w podkładzie, który czyni cerę doskonałą. Makijaż wyrównuje koloryt, sprawiając, że twarz wygląda promiennie. Podkłady różnią się pod względem stopnia krycia i konsystencji.

Płynny czy kompaktowy - który podkład jest dla mnie odpowiedni?

W przypadku skóry normalnej i suchej najlepiej zastosować podkład w płynie, ponieważ zapewnia dodatkową dawkę wilgoci. Kryje nieco słabiej niż wersja kremowa, ale daje naturalniejszy efekt. Podkład w kremie charakteryzuje się większym stopniem krycia, tuszując wszelkie niedoskonałości. Lepiej sprawdza się w przypadku cery tłustej, zmniejszając nadmierne świecenie.

Jak dobrać kolor podkładu?

Przy wyborze podkładu należy wziąć pod uwagę, zarówno odcień, jak i konsystencję. Będzie wyglądał naturalnie, gdy zostanie dostosowany do karnacji. Dobierając odcień, najlepiej nałożyć próbkę lub kilka na policzek, a nie na dłoń, porównując je w świetle dziennym. Odcień, który idealnie komponuje się z cerą, jest Twoim kolorem.

Dwa kroki do sukcesu – jak przygotować twarz pod makijaż?

  1. Przed nałożeniem podkładu należy wykonać codzienną pielęgnację, która przygotowuje i nawilży skórę. Krem na dzień uelastyczni ją. W ten sposób zapobiegniesz zatykaniu porów oraz osadzaniu się makijażu w zmarszczkach. Po nałożeniu należy pozostawić krem na kilka minut.
  2. Zanim nałożysz podkład, rozetrzyj go delikatnie na dłoni. W ten sposób rozgrzany będzie się łatwiej i bardziej równomiernie rozprowadzać. Zwróć szczególną uwagę na szyję i linię włosów, aby uniknąć powstawania plam.

To, w jaki sposób nakładasz podkład – pędzlem, gąbką czy palcami - zależy wyłącznie od Ciebie. Gąbka do makijażu gwarantuje jednakże jednolite rozprowadzanie fluidu, a jeśli wcześniej zwilżysz ją wodą, nie będzie go nadmiernie wchłaniać. Renomowana marka Artdeco oferuje trwałe, wysokiej jakości gąbki. Klasykiem jest tutaj okrągła gąbka Yukilon. Jest wyjątkowo elastyczna i zapewnia łatwą i szybką aplikację podkładu. Owalna gąbka Yukilon firmy Artdeco umożliwia precyzyjne i ekonomiczne nakładanie fluidu. Praktyczne narożniki lateksowe Artdeco sprawdzają się w przypadku korektorów i płynnego podkładu.

Jak nakładać podkład, by twarz wyglądała naturalnie?

Przede wszystkim wyglądaj naturalnie. Podkład przypominający maskę daje odwrotny efekt. Przyczyny bywają różne, od zbyt gęstej aplikacji, przez niewłaściwy odcień, po fluid złej jakości.

Podkład płynny łatwo rozprowadza się na skórze twarzy, umożliwiając wykonywanie drobnych korekt. W tym przypadku możesz łączyć ze sobą różne odcienie.

Podkład w postaci musu ma z kolei bardzo lekką konsystencję, dzięki czemu szybciej się rozprowadza, nie obciążając skóry twarzy.

Wysoki stopień krycia zapewnia kompaktowy podkład kremowy z większą niż zwykłe fluidy zawartością pigmentu. Pokrywa on zaczerwienienia, pajączki, wykwity trądziku, cienie, a nawet niewielkie blizny. Znajdź podkład dla siebie w sklepie Flaconi i lśnij każdego dnia dzięki doskonałemu makijażowi.