Darmowa Wysyłka Od 129 Zł
Do 2 Darmowych Próbek
Certyfikowany Sprzedawca
Prawo Zwrotu W Ciągu 120 Dni
Darmowa Wysyłka Od 129 Zł

Szampon do włosów

765 Artykułów
Strona1z32

Szampon, czyli podstawa zdrowych i mocnych włosów

Mycie włosów jest bez wątpienia częścią codziennego programu pielęgnacyjnego. Szampon zawiera nie tylko środki powierzchniowo czynne, które umożliwiają skuteczne oczyszczenie włosów i skóry głowy, ale ma również wartości odżywcze i regeneracyjne. 

Historia szamponu

Na początku XX wieku wynaleziono specjalny proszek do czyszczenia włosów, który można uznać za pierwowzór dzisiejszych szamponów. Składał się on z mydła i perfum.
Pierwszy prawdziwy szampon do włosów został opracowany przez Hansa Schwarzkopf’a w 1927 roku. W 1933 roku Schwarzkopf nie stosował już mydła, które nadmiernie wysuszało włosy, ale opracował specjalny roztwór alkaliczny. Od tej pory wszystkie szampony bazują na tej właśnie formule.

Oprócz środków powierzchniowo czynnych, mających za zadanie oczyszczać skórę głowy i włosy, dodawane są substancje takie jak, olejki zapachowe, barwniki i inne środki odżywiające włosy. Światło słoneczne, promieniowanie UV, wiatr i zanieczyszczenie środowiska negatywnie rzutują na kondycję włosów.  Dlatego też formuły szamponów stają się coraz bogatsze.

Wybierz odpowiedni szampon dla Twojego rodzaju

Mycie włosów szamponem wysokiej jakości nada im lśniący wygląd oraz giętkość i elastyczność. Dzięki temu będą się dobrze rozczesywać, pięknie układać i przede wszystkim wyglądać zdrowo. Jeśli chcesz osiągnąć ten efekt, warto sięgnąć na przykład po szampon Weleda, jednocześnie decydując się na pozostałe preparaty tej marki.

Który szampon wybrać, żeby włosy pięknie się układały?

Aby uzyskać większą objętość i oszałamiający wygląd „Beachy Waves” zdobiący wybiegi na całym świecie wystarczy zdecydować się na Redken High Rise Volume Care Series i Kérastase Resistance Bain Force Architecte.

W sklepie Flaconi znajdziecie najbogatszy wybór renomowanych marek, takich jak: Redken, Schwarzkopf, Maria Nila i Shu Uemura.

Szampon regenerujący słabe i zniszczone włosy

Regularne stosowanie suszarki do włosów i prostownicy do włosów niszczy je, ale można odwrócić ten proces dzięki takim preparatom, jak Kérastase Resistance Bain Force Architecte, Redken Extreme i  L'Oréal Professionnel Expert. Włosom farbowanym polecamy szampony zapewniające kompleksową ochronę koloru oraz głęboki połysk - Kérastase Reflection Bain Chroma Captive, L'Oréal Professionnel Série Expert Shine Blonde i Maria Nila Luminous Colourwłosów puszących się polecamy wygładzające i odżywcze szampony Kérastase Elixir Ultime Bain i Redken Frizz Dismiss. Z kolei włosy cienkie odzyskają witalność dzięki dobroczynnemu działaniu szamponów pielęgnacyjnych.