Darmowa wysyłka od 129 zł
Do 2 darmowych próbek
Certyfikowany sprzedawca
120 dni na zwrot produktów
Darmowa wysyłka od 129 zł

Zalotka


Zalotka do rzęs – jaką wybrać, by cieszyć się naturalnym efektem?

Długie, uniesione rzęsy to piękna ozdoba dla kobiet, która optycznie powiększa oczy i nadaje twarzy pożądanej wyrazistości. Niewiele z nas może cieszyć się takim naturalnym efektem, dlatego z pomocą przychodzi zalotka do rzęs. Przyrząd ten pozwala na nadanie rzęsom estetycznego kształtu, jednak trzeba obchodzić się z nim umiejętnie, aby nie zdeformować lub, co gorsza, połamać rzęs. Użytkowanie zalotki do rzęs z pewnością będzie łatwiejsze, jeśli zdecydujemy się na zakup sprawdzonego, dobrej jakości produktu. 

Jaka zalotka do rzęs jest najlepsza?

Najpopularniejsze są zalotki mechaniczne, które posiadają stosunkowo niską cenę. Do wyboru mamy również nieco droższe rozwiązanie, jakim jest zalotka elektryczna, inaczej nazywana lokówką do rzęs. 

  • Zalotka do rzęs mechaniczna – może być wykonana z różnych materiałów i mieć zróżnicowaną wielkość. Najlepiej wybrać zalotkę metalową o rozmiarze, który jest w stanie objąć całą linię naszych rzęs. Bardzo ważne jest to, aby zalotka posiadała wymienne podkładki silikonowe bądź gumowe – ochronią one nasze rzęsy przed uszkodzeniem. Produktem wartym polecenia jest np. zalotka Inglot. 
  • Zalotka do rzęs elektryczna – posiada podobny kształt do zalotki mechanicznej, jednak jej zasadniczą zaletą jest to, że sama delikatnie się podgrzewa, utrwalając przez to kształt nadany rzęsom. W przypadku zalotki elektrycznej nie musimy obawiać się zbyt wysokiej temperatury urządzenia, przez którą rzęsy mogą ulec uszkodzeniu. 

Zalotka do rzęs – w jaki sposób jej używać?

Kluczem do długich, estetycznie uniesionych rzęs jest właściwe użycie zalotki. Nawet najlepsza zalotka do rzęs nie spełni swojego zadania, jeśli nie potrafimy właściwie się nią posługiwać. Mogą powstać nienaturalne załamania na rzęsach lub po prostu nie odniesiemy żadnego efektu. Najgorszą ewentualność stanowi jednak uszkodzenie rzęs. Jak w takim razie powinna być używana zalotka do rzęs, aby nasze oczy prezentowały się zjawiskowo, a rzęsy pozostały na swoim miejscu?

  1. Zalotkę używamy wyłącznie do górnych rzęs. 
  2. Stosuj zalotkę przed aplikacją tuszu do rzęs. Dzięki temu nie będą one przyklejać się do narzędzia, co może skutkować wyrwaniem rzęs. 
  3. Delikatnie podgrzewaj zalotkę, np. przy użyciu suszarki do włosów. Zawsze jednak sprawdź na skórze jej temperaturę, zanim zdecydujesz się na jej użycie. Zalotka powinna być delikatnie ciepła, na tyle, by nie oparzyć naszych powiek lub nie zniszczyć rzęs. 
  4. Staraj się wykonywać płynne, precyzyjne ruchy. W tym celu poszukaj wygodnej pozycji i pewnego podparcia dla swojej ręki.
  5. Zalotka do rzęs nie znosi pośpiechu, dlatego nie stosuj jej np. podczas szybkiego makijażu przed pracą. Lepiej zostawić to narzędzie na większe okazje, gdy możesz korzystać z niego w spokoju. 
  6. Stopniowo podkręcaj rzęsy na różnej długości, nie zaciskając zalotki dłużej niż kilka sekund. W ten sposób osiągniesz jak najbardziej naturalny efekt.