Darmowa wysyłka od 129 zł
Do 2 darmowych próbek
Certyfikowany sprzedawca
120 dni na zwrot produktów
Darmowa wysyłka od 129 zł

Sztyft do konturowania

17 Artykułów

Sztyft do konturowania – dlaczego zrewolucjonizował makijaż?

Do rozpowszechnienia konturowanie twarzy przyczyniła się Kim Kardashian. Nienagannie prezentująca się na ściankach zdjęciowych celebrytka postanowiła zdradzić sekret swojej perfekcyjnej urody. Stoi za nią odpowiednio wykonany makijaż, który bazuje na stosowaniu korektorów kryjących o różnych odcieniach. Dzięki nim jesteśmy w stanie stworzyć na nowo symetryczne rysy naszej twarzy, maskując niedoskonałości i uwypuklając atuty. Twarz po konturowaniu wygląda szczuplej i młodziej. 

Aby konturowanie twarzy miało sens, musimy posiadać co najmniej dwa odcienie sztyftów. Jeden z nich będzie odpowiadać za rozjaśnianie cery, dlatego powinien być o 2-3 tony jaśniejszy od naszej naturalnej karnacji. Drugi, kontrastujący musi być analogicznie 2-3 tony ciemniejszy od naszej skóry. Operujemy grą cieni i świateł w taki sposób, by uwydatnić kości policzkowe, optycznie zmniejszyć nos, powiększyć oczy i podkreślić estetyczny owal twarzy. 

Sztyft do konturowania – czym kierować się przy wyborze?

O ile powinniśmy wyposażyć się w sztyfty do konturowania ciemniejsze oraz jaśniejsze od naszej skóry, o tyle kompatybilna powinna pozostać temperatura koloru. Oznacza to, że jeśli nasza cera naturalnie wpada w żółte tony, sztyft również powinien mieć delikatnie ciepły, żółtawy odcień. Jeśli jesteśmy posiadaczkami cery wpadającej w tony różowe, kolor sztyftu analogicznie powinien być chłodniejszy. Istotna jest również jakość samego produktu, który nie może ważyć się na skórze, ale jednocześnie powinien wykazywać dużą trwałość. Dlatego warto postawić na sprawdzone marki:

  • GOSH Copenhagen CCC – oprócz efektu konturowania, nadaje skórze pięknego połysku. Chociaż kosmetyk mocno kryje, pozwala na gładką i równomierną aplikację. Zmniejsza widoczność porów i działa kojąco na cerę. 
  • Lancôme Teint Idole Ultra Stick – sztyft do konturowania posiada filtr SPF15. Może utrzymywać się na skórze nawet do 24 godzin. Zapewnia matowe, subtelne wykończenie makijażu. 
  • NARS The Multiple Stick – wyjątkowy produkt może być stosowany zarówno na policzkach, jak i ustach czy powiekach. Posiada kremową konsystencję, dzięki której jego rozprowadzanie przebiega szczególnie gładko. Skóra zyskuje zjawiskowy połysk i jest chroniona przez cenny kompleks witamin oraz olejków.

Jak prawidłowo używać sztyftu do konturowania?

Chcąc wykonać profesjonalne konturowanie twarzy, powinniśmy stosować kolejność wykonywanych działań:

  1. Na oczyszczoną skórę twarzy nanosimy niewielką warstwę podkładu.
  2. Nakładamy jasny sztyft na środek czoła, pod oczami, na czubek oraz grzbiet nosa, na środek brody oraz nad łukiem kupidyna. 
  3. Przystępujemy do rozcierania jasnego sztyftu za pomocą gąbeczki micro blender.
  4. Nakładamy ciemny sztyft pod kośćmi policzkowymi, na skroniach, brzegach żuchwy, a także w zewnętrznych kącikach nosa oraz brody. 
  5. Ponownie przystępujemy do blendowania, tym razem ciemnych akcentów na twarzy. 
  6. Na tak przygotowaną skórę możemy aplikować kolejne produkty, jak róż, rozświetlacz oraz puder.