Darmowa wysyłka od 129 zł
Do 2 darmowych próbek
Certyfikowany sprzedawca
120 dni na zwrot produktów
Darmowa wysyłka od 129 zł

Pędzle do oczu

87 Artykułów
Strona1z4

Pędzle do oczu - samodzielnie wykonany, profesjonalny makijaż oka

Zastanawiasz się, w czym tkwi sekret profesjonalnie wykonanego makijażu oka? Jest to zasługa nie tylko cieni do powiek czy wprawionej ręki, ale i akcesoriów, których się do tego używa. Dlatego też pędzle do oczu powinny znaleźć się w każdej kosmetyczce. I choć nie są one niezbędne do wykonania efektownego smokey-eye - z pewnością ułatwią one jego wykonanie. Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów, a dowiesz się, jakie pędzle do oczu mogą Ci się przydać!

3 powody, dla których warto używać pędzle do oczu

Czemu pędzle do oczu są ważnym elementem Twojego makijażu oka? Otóż pędzle do oczu są przydatne z kilku powodów, chociażby ze względu na:

  1. Lepszy efekt - i to nieporównywalnie lepszy! Nałożone na powiekę palcem czy patyczkiem, cienie do oczu nigdy nie dadzą profesjonalnego rezultatu. Z pomocą pędzla uzyska się nie tylko precyzję, ale i możliwość blendowania kolorów. A w dodatku dotrzesz do trudno dostępnych zakątków.

  2. Trwałość - dobrej jakości pędzle do oczu pomogą w aplikacji kosmetyków. Nanosząc ich odpowiednią ilość, sprawisz, że utrzymają się na skórze jeszcze dłużej.

  3. Twój własny komfort - masz dosyć osypywania się cieni z powiek? Pędzle do oczu pomogą Ci rozwiązać ten problem. Ergonomiczne i dopasowane do kształtu dłoni, przenoszą makijaż oczu na zupełnie inny poziom.

Jakie pędzle do oczu przydają się najbardziej?

Istnieją różne rodzaje pędzli do makijażu oczu. Do naszych ulubionych, a zarazem najbardziej przydatnych produktów należą:

  • Pędzel do nakładania cieni - to pędzelek o kształcie małego języczka. Nieco spłaszczony, sprawdza się zwłaszcza do aplikacji cieni w trudno dostępnych miejscach, np. kącikach oczu. Z powodzeniem można to także używać do nakładania cienia bazowego lub uwypuklenia środkowej części oka.

  • Pędzel do blendowania cieni - to właśnie on umożliwia stworzenie efektownego smokey-eye i uzyskania gładkiego przejścia pomiędzy kolorami. Ma owalny kształt. Delikatnie puchaty, ułatwia rozcieranie pigmentów i uzyskanie efektu chmurki na powiekach.

  • Pędzelek do eyelinera - nazywany również pędzelkiem do kresek. Jest mały i cienki, a jego charakterystyczną cechą jest zakończona szpicem końcówka. Czasem może być ona także wygięta, co pozwala wykonać  precyzyjną kreskę.

  • Pędzel kulkowy - posiada kształt małej, zbitej kulki i jest niezwykle uniwersalny. Z jego pomocą można dostać się do kącika oka, aplikować cienie pod dolną powieką czy rozświetlacz pod łukiem brwiowym. Może również posłużyć do blendowania Ciebie.

Ponadto w kosmetyczce warto posiadać także aplikator cieni do powiek. Przydać może się też płaski pędzel do brwi, który doda oczom niezwykłej oprawy.

Pędzle do oczu, a rodzaj ich włosia

Na końcu warto również wspomnieć, że podobnie jak i pędzel do podkładu, pędzle do makijażu oczu mogą być wykonane z kilku rodzajów włosia. Te wykonane z włosia naturalnego poleca się w szczególności do aplikacji kosmetyków sypkich oraz do blendowania. Produkty wykonane z włosia syntetycznego sprawdzą się natomiast do nakładania eyelinera. Ich sztywne i zbite włoski przełożą się na precyzję wykonania kreski.