Darmowa Wysyłka Od 129 Zł
Do 2 Darmowych Próbek
Certyfikowany Sprzedawca
Prawo Zwrotu W Ciągu 120 Dni
Darmowa Wysyłka Od 129 Zł

Puder do włosów


Puder do włosów – szybka pomoc dla fryzury w sytuacjach kryzysowych

Rano okazuje się, że Twoje włosy są nieświeże i zupełnie się nie układają, a Ty masz do wyjścia zaledwie kilkanaście minut. Nie wszystko stracone! Na pomoc przychodzi puder do włosów – delikatny proszek, który pochłonie nadmiar sebum i ułatwi ułożenie estetycznej fryzury. Szczególną popularność ma puder do włosów męski, który coraz częściej stosują zarówno profesjonalni barberzy, jak i osoby prywatne. 

Puder do włosów działa w podobny sposób co suchy szampon. W tym przypadku jednak nie korzystamy z atomizera, tylko ręczne rozprowadzamy proszek do włosów. Wystarczy rozsypać odrobinę produktu na dłoni i można przystąpić do jego wcierania we włosy. Takie rozwiązanie gwarantuje lepszą precyzję i kontrolę nad efektem ostatecznym, dlatego lepiej nadaje się ono do stylizacji. Zwykle puder do włosów jest również wydajniejszy od suchego szamponu. 

Jak działa puder do włosów?

Działanie pudru do włosów polega przede wszystkim na pochłanianiu nadmiaru sebum z ich powierzchni. Dodatkowo kosmetyk pogrubia włosy i unosi je u nasady, co nadaje fryzurze objętości oraz odświeżenia. Choć zwykle puder do włosów jest transparentny, to możemy nabyć go również w wersji kolorowej, na przykład dla brunetów. Wówczas produkt można stosować do maskowania  odrostów, siwizny, zakoli bądź przerzedzeń. 

Kiedy warto stosować puder do włosów?

Oczywiście puder do włosów stanowi rozwiązanie w szczególnych sytuacjach i nie powinien on zastępować nam codziennej higieny. Istnieje jednak kilka dobrych powodów, dla których możemy go użyć. 

  • Mało czasu do wyjścia z domu – nie masz czasu na poranne mycie i układanie włosów, a Twoja fryzura ewidentnie tego wymaga? W takim razie warto zastosować puder do włosów. Zajmie to zaledwie kilka minut.
  • Deszczowa pogoda – nawet najlepsza fryzura może stracić swój kształt i powab, gdy będzie mieć kontakt z deszczową wilgocią lub, co gorsza, samym deszczem. Wówczas możemy szybko ją naprawić przy pomocy pudru do włosów – warto zawsze mieć go pod ręką! 
  • Naturalnie cienkie i oklapnięte włosy – jeśli potrzebujesz nadać swojej fryzurze dodatkowej objętości, możesz posłużyć się produktem takim jak puder zwiększający objętość włosów. 

Dobry puder do włosów – jaki wybrać?

Wybierając puder do włosów, warto zdecydować się na zakup produktu wysokiej jakości. Dzięki temu mamy pewność, że nie podrażnimy skóry głowy i nie zniszczymy włosów. Skład kosmetyku powinien być prosty i oparty na naturalnych środkach. Jeśli jednak nie chcemy analizować zawiłych receptur, zawsze możemy wybrać puder do włosów sprawdzonej marki, np. puder do włosów L’oreal. 

Osoby, które często stosują puder do stylizacji włosów, powinny poszukiwać produktów, które posiadają ułatwioną aplikację. Dobrym pomysłem jest m.in. puder do włosów z pompką lub puder do włosów w sprayu.