Darmowa Wysyłka Od 129 Zł
Do 2 Darmowych Próbek
Certyfikowany Sprzedawca
Prawo Zwrotu W Ciągu 120 Dni
Darmowa Wysyłka Od 129 Zł

Perfumy gourmand

17 Artykułów

Perfumy gourmand – niepowtarzalne doświadczenie zapachowe

Perfumy gourmand to perfumeryjny hit ostatnich lat. Dostępny na flaconi szeroki wybór zapachów sprawi, że z pewnością znajdziesz tam coś dla siebie. W przypadku tych perfum warto zacząć od klasyki i poszukać zapachów z nutami słodkiej czekolady albo tropikalnego kokosa. Świetnym wyborem będą np. typowe perfumy na lato, czyli Gucci Bloom Intense z nutami kokosa czy esencji z imbiru, podkreślonymi notami jaśminu i paczuli.

Perfumy gourmand – co to i jak ich używać?

Perfumy gourmand, chociaż stanowią klasykę perfumeryjnego świata zapachów, od kilku lat święcą prawdziwe triumfy. Nic dziwnego, zawierają bowiem w sobie zapachy, które większość z nas nie tylko lubi, a wręcz uwielbia, czyli zapachy jedzenia. Pozornie mogłoby się wydawać, że perfumy gourmand to przede wszystkim zapachy słodkie, o charakterze deserowym. Nic bardziej mylnego – pośród tych zapachów znajdziemy również wyraziste perfumy kwiatowe z aromatami orientalnych przypraw, np. Bon Parfumieur 401. To również cała półka perfum owocowych, z przewagą cytrusowych zapachów. Tutaj szczególnie warto zwrócić uwagę na zapachy, które mają w sobie nutę mandarynki, co jest nieco mniej codziennym wariantem cytrusowej woni. Takimi perfumami będą na przykład Victor & Rolf Bonbon, gdzie mandarynka zderza się ze smakowitym karmelem. Do kompletu można dobrać zestaw do pielęgnacji twarzy z aromatem wanilii albo czekoladowy peeling do ust.

Perfumy gourmand damskie – czy tylko dla kobiet?

Zdecydowanie nie! Obok perfum damskich w dziale gourmand na flaconi znajdziesz również perfumy unisex i perfumy męskie. W perfumach męskich często deserowa słodycz będzie przełamana aromatycznym kadzidłem i ostrzejszymi przyprawami. Przyjemnie zaskakujące zapachy można spotkać także pośród perfum damskich gourmand – świetnym przykładem jest buteleczka KENZO jungle femme. Perfumy zostały stworzone w 1998 r. i już od kilku dekad podbijają serca swoją mieszanką kardamonu, ylang-ylang i bursztynu – idealne perfumy na lato przy morskich wydmach. Dla osób, którym zależy na zmniejszeniu swojego śladu węglowego, ciekawą opcją będą perfumy zaproponowane przez Muglera – Angel – w opcji „refillable”, czyli „do ponownego napełnienia”. Opcja ta pozwala na zamówienie samego wkładu i ponowne napełnienie tej samej buteleczki perfum.