Darmowa wysyłka od 99 zł
Do 2 darmowych próbek
120 dni na zwrot produktów

Peeling do skóry głowy

Peeling do skóry głowy – przełom w pielęgnacji włosów

Kiedy myślimy o pielęgnacji naszych włosów, skupiamy się głównie na samej strukturze włosa, zapominając o tak istotnym elemencie, jakim jest skalp, czyli skóra głowy pokryta włosami. Często to stan naszej skóry determinuje stan i wygląd naszych włosów. Warto to wziąć pod uwagę, dobierając odpowiednie kosmetyki.

Peeling do skóry głowy – dlaczego jest taki ważny?

Jeśli odpowiednio zadbamy o stan skóry naszej głowy, szybko zauważymy efekty również na naszych włosach. Skóra w naturalny sposób łuszczy się i gromadzi się na niej stary naskórek. Taki właśnie stary zrogowaciały naskórek może wpływać na wygląd włosów, powodować swędzenie, a także blokować wchłanianie się substancji odżywczych z kosmetyków. Peeling do skóry głowy działa dokładnie tak samo jak peelingi stosowane do twarzy i ciała. Jego podstawowym zadaniem jest złuszczenie i usunięcie starego naskórka. Dodatkowo poprawnie wykonany peeling może również poprawić krążenie, co wzmocni odżywienie włosów.

Jak poprawnie wybrać peeling do skóry głowy?

Jeśli zastanawiasz się, który peeling do skóry głowy wybrać, przede wszystkim warto zastanowić się, czy wolisz peeling mechaniczny, czy lepiej postawić na peeling enzymatyczny. Pierwszy złuszcza naskórek za pomocą drobinek dodanych do kosmetyku, które wmasowujemy w skórę. Drugi działa dzięki kwasom w nim zawartym i rozpuszcza martwy naskórek. Do krótkich włosów nadadzą się obie wersje peelingów, w przypadku włosów długich, bardzo gęstych lub mocno kręconych lepiej sprawdzą się peelingi enzymatyczne, które po prostu znacznie łatwiej nałożyć ze względu na brak drobinek.

Jakie efekty daje regularne stosowanie peelingu do skóry głowy?

Regularne stosowanie odpowiednio dobranego peelingu do skóry głowy może fundamentalnie zmienić Twoją pielęgnację. Wśród pozytywnych skutków używania peelingu można wymienić:

  • Regulacja nadmiernie wydzielanego sebum, a co za tym idzie, zmniejszenie przetłuszczania się włosów i możliwość rzadszego ich mycia.
  • Likwidacja krostek, wyprysków, również tych na linii włosów.
  • Wzmocnienie mieszków włosowych, czyli wzmocnienie włosów, które odrastają grubsze i w lepszej kondycji.
  • Poprawienie ukrwienia skóry, zwiększenie wchłaniania substancji odżywczych, ograniczenie wypadania włosów.

Jak stosować peeling do skóry głowy?

W zależności od wybranego peelingu do skóry głowy, poleca się go stosować albo na suche, albo na mokre włosy. W przypadku nakładania peelingu na suchą skórę należy ostrożnie oddzielić pasmo po paśmie i delikatnie, ale dokładnie wmasować kosmetyk w skalp i pozostawić go na skórze na kilka minut. Następnie peeling do skóry głowy należy spłukać ciepłą wodą. Włosy można umyć, a potem nałożyć odżywkę. Żeby ułatwić sobie zadanie, warto w trakcie oczekiwania na działanie peelingu, umyć całe ciało np. za pomocą peelingu do ciała.

Czy peeling do skóry głowy można stosować na podrażnioną skórę?

Oczywiście. Warto zwrócić uwagę, żeby taki peeling zawierał dodatkowe składniki łagodzące, jak np. aloes czy pantenol. Peeling do skóry głowy sprawdzi się również w przypadku niedawno ogolonej, zaognionej skóry. Warto również pamiętać o powtarzaniu peelingu średnio raz lub dwa razy w tygodniu, bo dopiero regularnie stosowana kuracja przyniesie długotrwałe efekty widoczne na włosach i skórze głowy. Sprawdź na przykład ALFAPARF MILANO Semi di Lino Scalp Rebalance Gentle Exfoliating Scrub. Inny pożyteczny gadżet zapobiegający nadmiernemu przetłuszczaniu się włosów to modna opaska do włosów, która uchroni włosy w trakcie nakładania na twarz np. kremu z filtrem mineralnym.