Darmowa wysyłka od 129 zł
Do 2 darmowych próbek
Certyfikowany sprzedawca
120 dni na zwrot produktów
Darmowa wysyłka od 129 zł

Szczotka okrągła


Szczotka okrągła - narzędzie do profesjonalnej stylizacji włosów

Czesanie włosów to rytuał, na który większość ludzi poświęca od kilku do nawet kilkunastu minut dziennie. Szczotka i grzebień stanowią więc absolutny must have, bez którego ani rusz. Marzysz o pięknych lokach, które zrobisz sama? Pomoże Ci w tym szczotka okrągła z oferty naszego sklepu internetowego! Znajdź wyjątkowy produkt, który zaskoczy Cię swoimi efektami.

Czym wyróżnia się okrągła szczotka do włosów?

Producenci akcesoriów do stylizowana i modelowania włosów stworzyli wiele ciekawych modeli szczotek i grzebieni. Spośród nich wszystkich, na szczególną uwagę zasługują m.in. szczotki okrągłe. Czym różnią się od zwykłych modeli? Różnica tkwi przede wszystkim w ich budowie, która wynika z zastosowania. Szczotka okrągła pozwala bowiem profesjonalnie wymodelować włosy - i to w zaciszu własnego domu. Co więcej, te modele szczotek ułatwiają również rozczesywanie włosów, co w przypadku długich i kręconych będzie sporym ułatwieniem. Dostępne w rozmiarach od 18 mm do 82 mm średnicy, mogą być wykonane z różnych materiałów.

Szczotka okrągła i jej rodzaje

Istnieje wiele różnych modeli okrągłych szczotek. Dostępne na rynku modele można podzielić m.in. pod względem materiału wykonania na:

  • Szczotki okrągłe z nylonowa powłoką - standardowy produkt, który ułatwia rozczesywanie włosów.
  • Szczotki okrągłe z metalową powłoką - uchodzą za najtrwalsze i nie nagrzewają się zbyt szybko.
  • Szczotki okrągłe z ceramiczną powłoką - wyróżniają się silnym działaniem antystatycznym i jonizacyjnym, co doskonale wpływa na włosy. Świetną opcją będzie szczotka Marlies Möller Brushes Thermo Volume Ceramic Styling - dzięki takiej szczotce nabiorą one zdrowego wyglądu.

Te i inne artykuły do pielęgnacji oraz urządzenia do stylizacji włosów znajdziesz w asortymencie naszego sklepu. Z myślą o naszych klientach przygotowaliśmy setki produktów, w tym m.in. profesjonalne szczotki okrągłe DENMAN, ghd, Marlies Möller, Solida i wielu innych marek.

Szczotka okrągła do włosów - jak ją używać?

Każde włosy są inne i mają różne potrzeby, a niewłaściwie dobrany rodzaj włosia okrągłej szczotki może uszkodzić włosy, a nawet je wyrwać. Co więcej, szczotki należy używać we właściwy sposób. Jak zatem modelować włosy na okrągłą szczotkę tak, aby ich nie osłabić? Zacznijmy od przygotowania wszystkiego, co będzie potrzebne. Do wymodelowania włosów przyda się nie tylko okrągła szczotka, ale i grzebień, suszarka oraz klamra do włosów. W tym miejscu należy też wspomnieć o tym, że przed przystąpieniem do modelowania należy przesuszyć włosy, dokładnie je rozczesać, a następnie podzielić je na kilka części. Dopiero wtedy należy przejść do ich nawijania na szczotkę. Na końcu włosy należy wysuszyć suszarką, a dla utrwalenia można również spryskać pukle lakierem lub pianką.

Modelując włosy okrągłą szczotką od nasady można nadać objętości fryzurze . Ta metoda nie jest trudna i nadaje się do każdej długości włosów. Z kolei długie włosy można nieco podkręcić u dołu. Aby uzyskać ten efekt, wystarczy jedynie nakręcić pasma na wysokości końcówek i delikatnie je wysuszyć.

Jak czyścić okrągłą szczotkę do włosów?

Na końcu warto również wspomnieć o tym, że po użyciu szczotkę należy dokładnie oczyścić z włosów oraz pozostałości kosmetyków. W tym celu można ją opłukać pod ciepłą, bieżącą wodą, a dla utrzymania higieny warto powtarzać ten proces raz w tygodniu. Trudniej dostępne zakamarki szczotki można natomiast doczyścić stosując czyścik do szczotek.