Darmowa Wysyłka Od 129 Zł
Do 2 Darmowych Próbek
Certyfikowany Sprzedawca
Prawo Zwrotu W Ciągu 120 Dni
Darmowa Wysyłka Od 129 Zł

Wałki do włosów i termoloki


Wałki do włosów - dla marzycielek i kobiet lubiących zmiany

Wałki do włosów to sprawdzony sposób na stworzenie pięknej fryzury. Stosowane od wielu pokoleń, jeszcze za czasów naszych babć były jedynym sposobem na to, by zakręcić proste jak drut włosy. Niezawodne, a zarazem bardzo praktyczne powracają do nas w nieco odświeżonej wersji. Marzysz o lokach? Zapoznaj się z produktami dostępnymi na flaconi i poznaj najlepsze wałki do włosów!

Wałki do włosów - zdrowszy zamiennik trwałej ondulacji

Stylizacja włosów nie zawsze ma na nie dobry wpływ. Dlatego też tak istotne znaczenie ma jakość stosowanych kosmetyków czy akcesoriów. I choć zdania na temat ondulacji, karbownicy, lokówki czy nawet  suszarki bywają mocno podzielone - wielu ekspertów zgadza się z tym, że wałki do włosów są dla pukli mniej inwazyjne. Z tego również względu nadają się one do stylizacji włosów zniszczonych i podatnych na złamania. Warto również pamiętać o tym, że ważne jest również to, w jaki sposób nakłada się wałki do włosów. Kosmyki powinny gładko do nich przylegać. Dzięki temu nie uszkodzisz struktury włosa, a uzyskane w ten sposób loki będą sprężyste i nie poplątane.  

Wałki do włosów i ich rodzaje

Producenci sprzętu do stylizacji fryzury oferują nam różne wałki do włosów. Dostępne modele można podzielić na:

  • Wałki do włosów na rzepy - pokryte drobnymi rzepami, dobrze się trzymają, a w dodatku są lekkie i nie obciążają głowy. Co więcej, są bardzo uniwersalne i sprawdzą się nawet do cienkich włosów. Do długich pasm polecamy jednak modele o większych rzepach oraz dużej średnicy. Te mniejsze mogą nie złapać całego pasma.

  • Papiloty - czyli modele wykonane z puszystej pianki memory, na którą nawija się pojedyncze pasma, a następnie mocuje u nasady. Sprawdzą się bez względu na długość włosa, a dzięki piance można je nakładać również na noc. Przykładem tego są m.in. wałki do włosów Cool Curl marki GLOV, które są dostępne w różnych kolorach.

  • Termoloki - określane również jako hydroloki, pozwalają stworzyć finezyjną i pełną loków fryzurę. Ponadto dla uzyskania pięknych skrętów wystarczy je nałożyć zaledwie na kilka minut. Trzeba jednak pamiętać o tym, że termoloki służą do użytku wyłącznie na umytych, ale suchych włosach. Urządzenia te posiadają rolki grzewcze, które w termolokach nagrzewają się za pomocą prądu, a w nieco starszych hydrolokach po przegotowaniu w gorącej wodzie. Termoloki różnej grubości znajdziesz w zestawie Ionic Rollers H5600 od Remington.

Wybierając wałki do włosów trzeba również pamiętać o tym, że im mniejsza jest ich średnica, tym loki będą bardziej sprężyste. Z drugiej jednak strony na gęste i długie włosy zadziałają te większe modele.

Wałki do włosów - garść praktycznych porad

Wałki do włosów to bardzo praktyczne rozwiązanie, które pomoże Ci uzyskać loki i fale o pożądanym kształcie. Pamiętaj jednak, aby przed ich nałożeniem dokładnie podzielić włosy na mniejsze pasma. Dopiero później można przystąpić do ich nawijania. Robiąc to, należy natomiast zacząć od samych końcówek. Powoli nawijając je ku górze, w zależności od pożądanego efektu, można zakończyć tuż przy nasadzie lub w połowie długości włosów. Dla jeszcze lepszego rezultatu przed nawinięciem na wałki, można je potraktować lakierem lub pianką do włosów. Nie zapomnij także zapoznać się z naszym poradnikiem, dotyczącym pielęgnacji i stylizacji kręconych włosów.