Roller do twarzy

74 Artykuły
Strona1z4

Roller do twarzy – czym jest i dlaczego warto go używać?

Roller do twarzy to prosty przyrząd do samodzielnego masażu twarzy. Pobudza krążenie i może być również stosowany do dokładniejszego wtłaczania toniku, serum czy kremu. Widoczne efekty można zaobserwować już po pierwszym stosowaniu. Zauważymy zmniejszenie obrzęków, zwłaszcza w okolicy oczu, a także jędrniejszą i bardziej nawilżoną cerę. Mięśnie twarzy uzyskują przyjemne odprężenie, a poprawnie wykonywane rolowanie ma działanie drenujące, czyli usuwające nadmiar zalegającej limfy. 

Ze względu na liczne właściwości pielęgnujące skórę, kamienny roller do twarzy możemy używać codziennie. Jeśli jednak nie mamy na to czasu, warto stosować go przynajmniej raz w tygodniu, na przykład w ten dzień, w którym standardowo aplikujemy maseczkę nawilżającą. 

Który roller do twarzy wybrać?

Na rynku dostępnych jest kilka wariantów rollerów do twarzy, które istotnie różnią się swoimi właściwościami. Zdecydowanie najpopularniejsze są rollery kamienne, choć coraz częściej stosuje się tzw. derma roller do twarzy. Poniżej znajdziesz krótki opis każdego z rodzajów tych wyjątkowych przyrządów pielęgnacyjnych.

  • Jadeitowy roller do twarzy – roller do twarzy z zielonego jadeitu pomaga w przywróceniu skórze witalności. Dokładnie wyszlifowany kamień zapewnia bardzo przyjemny, delikatny masaż, który możemy połączyć ze wtłaczaniem w skórę ulubionego serum, kremu czy maseczki. Ważna cecha, którą posiada kamienny roller do twarzy, to jego naturalny chłód. Dzięki temu rolowanie umożliwia szybkie zmniejszenie obrzęków występujących na twarzy, szczególnie tych w okolicach oczu. Aby wzmocnić efekt chłodzenia, możemy przed użyciem na chwilę włożyć roller do zamrażarki. 

  • Kwarcowy roller do twarzy – podobnie jak roller jadeitowy, zmniejsza opuchliznę twarzy, redukuje cienie i worki pod oczami, ma działanie liftingujące i minimalizujące pory. Stosowanie różowego, kwarcowego rollera do twarzy pozwala odprężyć skórę, zmniejsza widoczność zmarszczek i wspomaga wtłaczanie cennych substancji zawartych w środkach pielęgnacyjnych. 

  • Derma roller do twarzy z igiełkami – urządzenie zaprojektowano m.in. w celu niwelacji blizn i przebarwień po trądziku, jednak pomaga ono również w przywróceniu skórze napięcia i elastyczności. Derma roller do twarzy pobudza naturalną produkcję włókien kolagenowych oraz elastyny. Urządzenie, w przeciwieństwie do wcześniej wymienionych rollerów, nie posiada gładkiej powierzchni. Zamiast tego pokrywają je mikro igiełki – często ich liczba sięga nawet powyżej tysiąca. Podczas zabiegu tworzymy na skórze niewidoczne gołym okiem mikro ranki, które zmuszają cerę do procesu gojenia. Powstałe kanaliki pozwalają także na głębsze wniknięcie substancji odżywczych z kosmetyków pielęgnacyjnych. 

Roller do twarzy – czy warto go stosować?

Choć stosowanie rollera do twarzy wydłuża nieco naszą rutynę pielęgnacyjną, korzyści płynące z jego używania są niezaprzeczalne. Sam masaż twarzy jest bardzo przyjemnym doświadczeniem, a dodatkowa poprawa stanu skóry i profilaktyczne działanie przeciwstarzeniowe jedynie jeszcze bardziej zachęcają do regularnego stosowania rollera. Osoby początkujące powinny wybrać jadeitowy bądź kwarcowy roller do twarzy. Urządzenie to może być stosowane codziennie i nie wymaga większego doświadczenia. Derma roller do twarzy gwarantuje lepsze efekty, jednak należy stosować go znacznie rzadziej i musimy posługiwać się bardzo nim ostrożnie.