Darmowa Wysyłka Od 87 Zł
Do 2 Darmowych Pròbek
Certyfikowany Sprzedawca
Prawo Zwrotu W Ciągu 120 Dni
Darmowa Wysyłka Od 87 Zł

Krem do golenia

12 Artykułów

Krem do golenia – sposób na idealnie gładką skórę bez podrażnień

Osoby pozbywające się ze swojego ciała owłosienia za pomocą mechanicznych maszynek do golenia muszą stosować dodatkowe kosmetyki zwiększające poślizg ostrza, a zatem zapobiegające zacięciu skóry. Niezależnie od tego, czy jesteś mężczyzną, czy kobietą, krem do golenia może stanowić przydatny kosmetyk.

Krem do golenia – dlaczego warto go stosować?

Krem do golenia gwarantuje gęstszą pianę od konwencjonalnej pianki, dzięki czemu lepiej chroni skórę i zwiększa poślizg maszynki. Dodatkowo zwykle ma prostszy skład i jest bardziej ekonomiczny w użyciu.

Krem do golenia także nawilżawłoski podczas golenia, dzięki czemu zarost staje się bardziej miękki i łatwiej go ściąć. Skóra staje się nawilżona, a wskutek tego mniej narażona na podrażnienia. Stosując krem do golenia, minimalizujemy zatem nie tylko ryzyko zacięcia skóry, ale również zaczerwienienia lub wysypki. Dodatkowy atut używania kremu do golenia to także większa precyzja. Dokładnie widzimy, w których miejscach przejechaliśmy już ostrzem maszynki, a gdzie jeszcze powinniśmy się ogolić.

Krem do golenia z dobrym składem – jaki wybrać?

Wybierając idealny krem do golenia, powinniśmy sugerować się przede wszystkim informacjami podawanymi przez producenta. Zweryfikujmy, dla jakiego typu skóry stworzono produkt, a także czy pochodzi on od renomowanej marki. Z reguły kremy do golenia dla kobiet posiadają łagodniejsze formuły od produktów przeznaczonych dla mężczyzn. Możemy również szukać kremów do golenia o dodatkowych właściwościach, na przykład nawilżających lub łagodzących.

  • Krem do golenia dla kobiet – choć zdecydowana większość kremów do golenia jest dedykowana mężczyznom, znajdziemy jednak i takie produkty, z których mogą korzystać kobiety. Krem do golenia eos Pomegranate Raspberry może być stosowany zarówno podczas golenia na mokro, jak i na sucho. Zawiera naturalne olejki, masło shea, aloes oraz witaminy C i E. Dodatkowy atut stanowi apetyczny, owocowy zapach.
  • Krem do golenia dla mężczyzn – męski zarost charakteryzuje się twardszymi i szybciej rosnącymi włoskami, dlatego wymaga stosowania innych kosmetyków. Krem do golenia Proraso stanowi idealny przykład produktu do codziennego golenia dla mężczyzn. Ma prosty skład bez parabenów, silikonów, sztucznych barwników czy olejów mineralnych. Wzbogacono go natomiast naturalnym olejkiem eukaliptusowym oraz mentolem. Krem do golenia dla mężczyzn możemy aplikować na skórę palcami lub pędzelkiem.
  • Krem do golenia nawilżający – jedna z najistotniejszych cech dobrego kremu do golenia to jego działanie nawilżające. Zarówno ułatwia to przesuwanie ostrza golarki po skórze, jak i zapobiega podrażnieniom. Dobry krem do golenia nawilżający to przykładowo eShave Weisser Tee dedykowany cerze wrażliwej. Bazuje na wyciągu z białej herbaty, który działa na skórę nie tylko nawilżająco, ale również oczyszczająco i ożywiająco.

Jak używać kremu do golenia, by osiągnąć jak najlepszy efekt?

Krem do golenia powinniśmy nanosić na oczyszczoną oraz zwilżoną wodą skórę. Delikatnie rozmasowujmy produkt, mobilizując w ten sposób jego spienianie się. Najlepiej stosować niewielką ilość kosmetyku, ponieważ znacząco zwiększa on swoją objętość. W razie potrzeby zawsze możemy dodać dodatkową porcję. Gdy spieniliśmy już krem do golenia, możemy przystąpić do stopniowego przesuwania ostrzem maszynki. Za każdym pociągnięciem warto wypłukać golarkę, ponieważ zbierające się w niej resztki kremu oraz owłosienia mogą zmniejszać efektywność golenia. Po zakończeniu golenia dokładnie spłukujemy letnią wodą pozostałości kremu ze skóry, a następnie osuszamy ją ręcznikiem. Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia podrażnień, warto dodatkowo zastosować balsam nawilżający po goleniu.