Darmowa Wysyłka Od 129 Zł
Do 2 Darmowych Próbek
Certyfikowany Sprzedawca
Prawo Zwrotu W Ciągu 120 Dni
Darmowa Wysyłka Od 129 Zł

Ochrona włosów przed słońcem

19 Artykułów

Ochrona włosów przed słońcem - to musisz wiedzieć!

Ochrona włosów przed słońcem latem to obowiązek. Szczególnie wrażliwe na szkodliwe działanie promieniowania słonecznego włosy, mogą ulec nadmiernemu przesuszeniu i utracić swój zdrowy blask. Jak zatem o nie zadbać? Z pomocą przychodzą m.in. kosmetyki termoochronne! Zapoznaj się z naszym asortymentem i poznaj produkty, które sprawią, że  ochrona włosów przed słońcem będzie możliwa przez cały rok.

Dlaczego ochrona włosów przed słońcem jest konieczna?

Czy wiesz, że UV wpływa na włosy równie negatywnie, co i na skórę? I choć w przeciwieństwie do poparzenia słonecznego, jego szkodliwych skutków nie da się zauważyć gołym okiem - szkody wywołane słońcem potrafią być nieodwracalne. Promieniowanie UV osłabia włosy, powodując ich przesuszanie. Pod wpływem temperatur otwierają się również łuski włosów, co zwiększa ich łamliwość. To z kolei przekłada się na powstawanie tzw. “kołtunów”.

Niezabezpieczone przed utratą wilgoci pasma są też narażone na degradację aminokwasów, które stanowią ich główny budulec.Szkód może doznać także skóra głowy - pozbawiona ochrony, staje się bardziej podatna na łupież oraz wypadanie włosów. Na szczęście jednak  ochrona włosów przed słońcem pomoże temu zapobiec.

Ochrona włosów przed słońcem - polecane kosmetyki

Producenci kosmetyków oferują wiele rozwiązań, dzięki którym ochrona włosów przed słońcem staje się możliwa. Wśród nich znajdziemy m.in.:

  • Mgiełka lub spray do włosów - to wielozadaniowy kosmetyk, który nie tylko ochroni włosy przed działaniem UV, ale i ułatwi ich rozczesywanie. Łatwy w użyciu, może być stosowany tuż przed samym wyjściem na zewnątrz. Kosmetyk ten działa podobnie jak kuracja bez zmywania w formie mgiełki.

  • Płyn do włosów - podobnie jak wcześniejszy kosmetyk, może być dostępna w formie spray’u, choć można też znaleźć płyny w tubkach. Przykładem tego może być m.in. Sun Protect 10-IN-1 Summer Fluid Coconut z linii Schwarzkopf Professional BC Bonacure. Dzięki zawartości kokosa, ochrona włosów przed słońcem staje się łatwiejsza. Co więcej, składnik ten skutecznie nawilża, przeciwdziała łamaniu się włosów, zapobiega puszeniu się włosów oraz chroni ich kolor.

  • Szampon do włosów - czy szampon może ochronić włosy przed działaniem UV? Oczywiście, że tak! Tu szczególnie poleca się produkty zawierające filtry UV, witaminę E lub aloes, które tak jak szampon Solar Sublime od L'Oréal Professionnel Paris zabezpieczą włosy nie tylko przed promieniowaniem, ale i działaniem chloru czy soli morskiej.

Filtry UV znajdziemy również w odżywkach i maskach do włosów. Poleca się je stosować zwłaszcza osobom o włosach cienkich, kręconych lub zniszczonych farbowaniem.

Ochrona włosów przed słońcem - nie tylko latem

Tak jak i w przypadku skóry, promieniowanie UV daje się we znaki przez cały rok. Przenikające przez szyby i okna, może stanowić zagrożenie również w pochmurne dni. Dlatego też ochrona włosów przed słońcem jest ważna również i zimą. Zwłaszcza ze względu na to, że większość tych kosmetyków zabezpieczy włosy także przed chlorem czy działaniem wysokich temperatur. Co więcej, aby ochrona włosów przed słońcem okazała się skuteczna, warto również zwracać uwagę na skład kosmetyków. Nie może w nich zabraknąć filtrów UV! Poza zapewnieniem ochrony włosom, ważna jest także ochrona przeciwsłoneczna ciała i codzienne stosowanie kremu z filtrem na twarz. Dodatkową ochronę uzyskasz stosując także podkłady z SPF.