Darmowa wysyłka od 129 zł
Do 2 darmowych próbek
Certyfikowany sprzedawca
120 dni na zwrot produktów
Darmowa wysyłka od 129 zł

Top 10 perfumy damskie


Najlepsze perfumy damskie – jak dopasować zapach do okazji?

Ponoć o gustach się nie dyskutuje, a preferencje co do wyboru konkretnych perfum pozostają zróżnicowane tak samo, jak kobiece charaktery. Każda z nas ma własną naturę i styl, które pragnie podkreślić wyjątkowym zapachem. Mimo to znajdujemy między sobą także podobieństwa, dzięki którym można wyodrębnić najpopularniejsze perfumy damskie. Przemawia za tym fakt, że popularność zyskują nie tylko poszczególne marki perfum, ale również podobne kompozycje zapachowe. 

Wiele kobiet nie pozostaje oddanych stale identycznym perfumom. Preferencje co do nich zmieniają się wraz z wiekiem i ewoluują razem z naszym stylem. Po różne zapachy sięgamy też w zależności od aktualnej pory roku lub po prostu okazji. Poniżej przedstawiamy najpiękniejsze perfumy damskie na różne okazje: romantyczne, uwodzicielskie, ekstrawaganckie, czarujące, eleganckie oraz sportowe. 

Spotkanie we dwoje? Wybierz romantyczne perfumy

Kobiety o romantycznej naturze zwykle posiadają podobny gust co do perfum. Poszukują delikatnych, jednak zarazem słodkich i zmysłowych kompozycji zapachowych, które zapadną w pamięci ukochanego. Romantyczne perfumy stanowią doskonałe dopełnienie kreacji, którą przywdziewamy na spacer z naszą sympatią, kolację przy świecach lub inne, intymne spotkanie. Zazwyczaj perfumy romantyczne bazują na słodkich nutach kwiatowych, ale także równoważących je esencjach orzeźwiających owoców. 

Uwodzicielskie zapachy – pewność siebie dla każdej kobiety

Perfumy uwodzicielskie cechuje wyjątkowa, wręcz upojna głębia. Dlatego zwykle w ich recepturze uwzględniane są aromatyczne przyprawy, a także tony drzewne. Bardzo często uwodzicielskie zapachy przywodzą nam na myśl klimat orientu. Sięgają po nie kobiety o silnych charakterach, które z dumą prezentują swój seksapil. Najlepiej stosować je o wieczorowej porze, jako dopełnienie seksownej kreacji.  

Indywidualistki sięgają po perfumy ekstrawaganckie

Bogaty rynek perfum nie bazuje jedynie na utartych schematach. Bardzo często oferuje kobietom oryginalne i surrealistyczne kompozycje zapachowe: najczęściej pełne kontrastów lub składników dotychczas nieużywanych. Ekstrawaganckie perfumy mogą początkowo szokować, ale bardzo często wyznaczają nowe trendy i takie też są kobiety, które pragną ich używać. Choć ekstrawagancja perfum polega przede wszystkim na wyrazistym i nieoczywistym zapachu, zwykle też łączy się ona z nietypowym kształtem flakonu. 

Poczuj się lekko, świeżo i kobieco, wybierając czarujące kompozycje zapachowe

Czarujące zapachy mogą towarzyszyć nam na co dzień, mając duży wpływ na nasze samopoczucie oraz pewność siebie. Kompozycje perfum czarujących nie są tak głębokie, jak w przypadku zapachów uwodzicielskich, jednak w dalszym ciągu zniewalają zmysły. Bardzo często wykorzystywane są w nich głębokie nuty owocowe i kwiatowe, na przykład cytrusów, płatków róży czy lotosu. 

Wybierz eleganckie perfumy, gdy czeka Cię wielkie wyjście

Elegancja nieodmiennie wiąże się z klasyką. Dlatego zwykle za eleganckie perfumy uważamy te, które już od dziesięcioleci w niezmienionej recepturze goszczą na naszych toaletkach. Z eleganckich kompozycji zapachowych słyną największe marki perfumeryjne. Ich flakony są proste, jednak dają wrażenie ponadczasowego luksusu. Same zapachy utrzymują się długo na skórze, idealnie podkreślając wagę uroczystości, podczas których chcemy mieć je na sobie. 

Sportowe zapachy dla dodatkowej dawki energii

Sportowe kompozycje zapachowe powinny łączyć w sobie zarówno lekkość, świeżość, jak i nowoczesność  oraz odkrywczość. Nosimy je podczas intensywnego dnia pełnego wyzwań, gdy mogą dodawać nam więcej dynamizmu i zapału. Najbardziej pobudzające zapachy bazują na cytrusach, ale także aromatach roślin i ziół, niekiedy nawet okraszonych szczyptą pikantnych przypraw.