Darmowa Wysyłka Od 129 Zł
Do 2 Darmowych Próbek
Certyfikowany Sprzedawca
Prawo Zwrotu W Ciągu 120 Dni
Darmowa Wysyłka Od 129 Zł

Puder do brwi

24 Artykuły

Uzyskaj naturalną oprawę oczu, stosując puder do brwi

Od kilku lat utrzymuje się silny trend w makijażu polegający na mocnym podkreślaniu brwi. Liczy się nie tylko ich estetyczny kształt, ale także gęstość. Nie każda z nas posiada ją naturalnie, dlatego wspomagamy się produktami do stylizacji brwi. Jeśli zależy nam na naturalnym efekcie upiększającym oprawę naszych oczu, warto stosować puder do brwi. Jego delikatna struktura nie jest tak widoczna na pierwszy rzut oka. Na plus ocenić możemy także łatwość aplikacji.

Jaki jest najlepszy puder do brwi?

Choć aktualnie najbardziej trendy są ciemne brwi, kolor pudru do brwi powinien odpowiadać kolorowi naszych naturalnych włosków. Tyczy się to nie tylko nasycenia produktu, ale również jego odcienia. Większość Polek potrzebuje chłodnego pudru do brwi – zbyt ciepły, wchodzący w rudości odcień będzie odznaczać się od naturalnych włosków.

Puder do brwi to produkt do makijażu, który stosujemy blisko oczu. Zwróćmy więc uwagę na to, by pochodził on od renomowanej marki i został przebadany pod kątem okulistycznym. Idealny puder do brwi powinien posiadać dobre krycie, nie kruszyć się ani nie pylić.

Zestawy do stylizacji brwi

Niektóre zestawy do stylizacji brwi zawierają dwa zbliżone do siebie odcienie pudru, które nakładamy jednocześnie. W ten sposób możemy stworzyć efektowne przejście kolorystyczne lub po prostu uzyskać naturalniejszy efekt. Paleta do brwi Sante All Eyes On Me Eyebrow Talent Kit to właśnie taki produkt. W zestawie znajduje się również pęseta i aplikator w postaci pędzelka.

Innego rodzaju palety do brwi łączą ze sobą zarówno puder, jak i wosk do brwi. Dzięki temu nie tylko zagęścimy nasze naturalne włoski, ale możemy nadać im także pożądany kształt. Przykładem takiego kosmetyku jest Manhattan Brow’Tastic Eyebrow. Mała paletka z łatwością zmieści się w torebce, dzięki czemu możemy używać jej na przykład w trakcie podróży.

Jak malować brwi za pomocą pudru?

Podczas malowania brwi należy zwrócić uwagę na ich naturalny kształt i starać się go po prostu upiększyć. Zwykle nie jest dobrym pomysłem malowanie zupełnie innego kształtu brwi, który może zwyczajnie nie pasować do danych rysów twarzy.

Makijaż brwi najlepiej wykonywać na samym końcu, czyli po wykonaniu pełnego makijażu z pominięciem brwi. Kolejny krok to delikatne przeczesanie brwi za pomocą grzebyczka. Staramy się ukierunkować włoski do góry, aby sprawiały one wrażenie większej gęstości. Sięgamy po płaski, niewielki pędzelek do brwi, którym nabieramy małą ilość pudru do brwi. Nadmiar produktu możemy otrzepać, na przykład na dłoni lub chusteczce higienicznej.

Malowanie brwi zaczynamy od ich dolnej linii przy wewnętrznym kąciku oka. Następnie przechodzimy pędzelkiem coraz wyżej, wyznaczając pożądany kształt brwi, a także uzupełniając ewentualne prześwity pomiędzy włoskami. Pamiętajmy, że kluczem do naturalnego makijażu brwi nie jest perfekcyjność. Brwi odrysowane jak od kalki mogą bardzo nas postarzać, dlatego starajmy się nie wykonywać zbyt prostych linii, a także nie kryć skóry w 100%.