Darmowa wysyłka od 129 zł
Do 2 darmowych próbek
Certyfikowany sprzedawca
120 dni na zwrot produktów
Darmowa wysyłka od 129 zł

Nożyczki do paznokci


Nożyczki do paznokci - mała, przydatna rzecz

Zrobienie manicure wymaga nie tylko czasu, ale i odpowiednich narzędzi. Oprócz gadżetów takich jak preparat do usuwania skórek przydadzą się także nożyczki do paznokci. Korzystać z nich powinni wszyscy - obcinając nimi paznokcie zarówno u rąk, jak i u nóg. W odróżnieniu od zwykłych nożyczek, te mają specjalny kształt, który ułatwia wykonanie cięcia. Nieco bardziej wydłużone modele są natomiast dedykowane paznokciom u stóp. Oba warianty można kupić osobno lub w parze z innymi akcesoriami. W takich zestawach do manicure często zawarty jest też pilnik do paznokci.

Jakie nożyczki do paznokci wybrać?

Przy zakupie nożyczek do paznokci warto zwrócić uwagę na to, z czego są wykonane. I tak, ważne by kupowane przez Ciebie nożyczki do paznokci wykonane były z jednego z tych dwóch materiałów:

  • Stali nierdzewnej - posiadają właściwości antybakteryjne. Wykonane z niej produkty są łatwe w czyszczeniu.

  • Stali chirurgicznej - podobnie jak poprzedni materiał, ta stal również wykazuje trwałość i niezwykłą wytrzymałość. Ma właściwości antybakteryjne i antykorozyjne.

Wykonane z nich nożyczki posłużą przez wiele lat. A dzięki swoim właściwościom zachowają nienaganną higienę.

Nożyczki do paznokci - przydatne wskazówki

W sklepach można znaleźć nożyczki do paznokci z ostrym zakończeniem. Taka końcówka przydaje się zwłaszcza, gdy paznokieć się wrasta w skórę. Z drugiej strony wymagają one większej wprawy, ponieważ łatwiej się nimi zranić. Można nimi ciąć też folie na paznokcie.

Rzadziej spotykane są tzw. nożyczki Credo Solingen, stworzone z myślą o podcinaniu twardych paznokci mają łagodnie zakończone ostrze, które minimalizują ryzyko zranienia. Często określa się je też jako nożyczki dla diabetyków.