Obcinacz do paznokci

10 Artykułów

Nie udało się znaleźć odpowiedniego produktu?


Obcinacz do paznokci – z myślą o pielęgnacji dłoni i stóp

Twoje paznokcie, zarówno te u dłoni, jak i u stóp, są Twoją wizytówką. Dlatego nie możesz sobie pozwolić na ich zaniedbanie. Podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym, o którym musisz pamiętać, jest podcinanie paznokci. Należy to robić, aby:

  • wyregulować i wyrównać ich długość – dzięki temu będą prezentowały się estetycznie,
  • zapobiec wrastaniu paznokci – to problem, który może być wyjątkowo bolesny,
  • nadać im pożądany kształt – estetycznie komponujący się z wyglądem palców.

Aby wykonać taki zabieg bezpiecznie i profesjonalnie, potrzebujesz odpowiedniego narzędzia. Tym, które najlepiej nadaje się do podcięcia zrogowaciałej tkanki, jest dobry obcinacz do paznokci. Na Flaconi znajdziesz starannie wyselekcjonowane modele, dzięki którym szybko opracujesz paznokcie zgodnie z własnymi potrzebami.

Jak obcinać paznokcie u stóp?

O ile opracowywanie paznokci u dłoni jest zazwyczaj bardzo prostym zadaniem, do którego nie zawsze potrzebne Ci są nożyczki czy obcinacz, o tyle te u stóp bywają problematyczne. Zwłaszcza, jeżeli są twarde lub mają tendencję do wrastania, musisz pracować ostrożnie i uważnie. Jak to zrobić?

  1. Rozpocznij od długiej kąpieli stóp, najlepiej z wykorzystaniem odpowiednio dobranych soli do kąpieli lub żelu. Niech potrwa ok. 15-30 min, co pozwoli paznokciom i otaczającej je skórze zmięknąć.
  2. Przy okazji wykonaj peeling stóp i pozbądź się szorstkiego, martwego naskórka. W ten sposób staną się gładkie i estetyczne.
  3. Sięgnij po obcinaczkę do paznokci i zacznij skracać je jeden po drugim. Pamiętaj, aby obcinać paznokcie na prosto, a nie „na okrągło”, ponieważ w ten sposób pogłębisz problem z wrastaniem paznokci.
  4. Na koniec wypiłuj końcówki paznokci, aby nie były zbyt szorstkie – możesz zastosować papierowy pilnik o większej ziarnistości.

Tak przygotowane paznokcie wymaluj, sięgając po odżywkę, zwykły lakier lub profesjonalną hybrydę.

obcinacz do paznokci wybrać?

Wybierając obcinacz do paznokci, kieruj się:

  • rozmiarem – możesz wybrać niewielkie, poręczne akcesorium, odpowiednie również w podróży, albo większe, które świetnie się sprawdzi, jeśli masz szeroką płytkę,
  • kształtem – możesz wybrać klasyczny obcinacz typu „gilotyna” lub w formie obcinacza,
  • materiałem wykonania – najlepsze i najbardziej higieniczne są te ze stali nierdzewnej klasy medycznej.

Warto, abyś w swojej kosmetyczce miała kilka rodzajów takich akcesoriów.