Darmowa wysyłka od 129 zł
Do 2 darmowych próbek
Certyfikowany sprzedawca
120 dni na zwrot produktów
Darmowa wysyłka od 129 zł

Perfumy niszowe męskie

628 Artykułów
Strona1z27

Męskie perfumy niszowe – czym są?

Męskie perfumy niszowe to perfumy produkowane często w mniejszych seriach, czasem przy użyciu nietypowych kompozycji zapachowych. Perfumy niszowe są zawsze w pełni autorską kreacją ich twórcy i z tego powodu zazwyczaj produkowane są przez pojedynczych rzemieślników lub przez niewielkie domy perfumeryjne. Wbrew pozorom, perfumy niszowe wcale nie są produktem dla „wybranych”. Ich kompozycje zapachowe, chociaż niestandardowe, często korzystają z prostych, dobrze nam znanych woni, do których przyzwyczajone są nasze nosy – leśnych czy kwiatowych – ale także np. zapachu skóry, dymu czy kawy.

Jak wybrać dla siebie odpowiednie męskie perfumy niszowe?

Niszowe perfumy męskie oferują bardzo wiele możliwości – w szerokiej ofercie zapachów dostępnych na flaconi z pewnością znajdziesz ten właściwy dla siebie. Dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z perfumami niszowymi, dobrym wyborem będzie postawienie na nieco podkręconą klasykę, na przykład perfumy kwiatowe albo perfumy owocowe o nowym wymiarze zapachu. Połączeniem obu tych opcji będą np. perfumy Acqua di Parma Signatures of the Sun Yuzu. W nucie głowy, czyli tej która utrzymuje się do godziny i stanowi niejako „otwarcie” zapachu, znajdziemy klasyczną bergamotkę podbitą ostrością pieprzu syczuańskiego i orzeźwiającą goryczką japońskiego owocu yuzu. Nuta serca niosąca w sobie „duszę” zapachu to słodkie, odurzające kwiaty – lotos, mimoza jaśmin i liście fiołka. Liście przełamują słodycz kwiatów zapachem świeżej zieleni. Z kolei nuta bazowa, decydująca o charakterze perfum, zawiera w sobie mocne, zwierzęco-orientalne akcenty: piżmo i drzewo sandałowe.

Najpiękniejsze męskie perfumy niszowe – jak je odnaleźć?

Jeśli wciąż nie jesteś pewien, na które męskie perfumy niszowe się zdecydować, pomyśl o nich jak o doświadczeniu, a nie po prostu zapachu. Wonie przynoszą nam często ze sobą różne wspomnienia z naszej przeszłości i właśnie do nich postanowili odwołać się perfumiarze, tworząc swoje niezwykłe mieszanki najpiękniejszych męskich perfum niszowych. Jednym z takich zapachów są idealne perfumy na jesień, kiedy chcemy z lubością wspominać wakacje, czyli Maison Margiela Replica Sailing Day z akordami wodnymi i nutami wodorostów.