Darmowa Wysyłka Od 87 Zł
Do 2 Darmowych Pròbek
Certyfikowany Sprzedawca
Prawo Zwrotu W Ciągu 120 Dni
Darmowa Wysyłka Od 87 Zł

Szczotki do brody

3 Artykuły

Szczotka do brody – sekret stylu dojrzałego mężczyzny

Ponieważ brody są niezmiennie w modzie, powraca szczotka do brody, dzięki której pielęgnacja brody jest niezwykle łatwa, a zarazem przynosi znakomite efekty. Dzięki szczotce do brody i wysokiej jakości olejkowi do brody nawet niesforne włoski na brodzie możemy nie tylko odżywiać i nadawać im zdrowy wygląd, ale również modelować.

Najwyższej jakości szczotki do brody – szyk i klasa 

Szczotki pielęgnacyjne do brody wykonane są z najwyższej jakości drewna, pozyskiwane są z takich drzew, jak gruszka, palisander, jesion i orzech. Wśród szerokiej gamy szczotek do brody występują zarówno szczotki z włosiem naturalnym, jak i włosiem syntetycznym pochodzenia roślinnego. Większość szczotek wykonywana jest ze szczeciny dzika. Zazwyczaj mają drewnianą rączkę, z tym że różnią się między sobą długością trzonka. Na ogół największą popularnością cieszą się szczotkio kształcie:

  • okrągłym, 
  • owalnym,
  • podłużnym  z rączką, jak i bez rączki.

Większe szczotki do brody sprawdzają się znakomicie w przypadku użytku domowego, podczas gdy mniejsze modele szczotek są bardzo poręczne w pracy i w podróży. 

Jak stylizować i czesać brodę? 

Pielęgnacja brody z użyciem specjalnej szczotki do brody powinna się być wykonywana długimi pociągnięciami szczotki od nasady brody do końca włosów. Naturalny produkt wykonany z włosia dzika jest idealny do optymalnej pielęgnacji brody, ponieważ włosie ma strukturę zbliżoną do ludzkich włosów. Za sprawą naturalnego włosia, z którego wykonana jest szczotka, martwe łuski skóry rozpuszczają się, podobnie jak cząsteczki zanieczyszczeń osadzających się na brodzie, czy też sebum. Włosie dzika ma właściwości ułatwiające pochłanianie nadmiaru wilgoci. Za sprawą regularnego, delikatnego szczotkowania przywracamy brodzie naturalnie zdrowy wygląd, jak również stymulujemy jej regenerację. Szczotkowanie służy ponadto nadaniu brodzie odpowiedniego kształtu, linii, natomiast za sprawą właściwości pielęgnacyjnych szczotki zapewnia schludny, estetyczny wygląd. 

Jak dbać o brodę na co dzień?

Aby broda zachowała pożądaną linię, należy ją regularnie przycinać i kształtować. Najlepiej w tym przypadku sprawdza się trymer do brody. Profesjonalny olejek do brody został opracowany w taki sposób, który odżywia i regeneruje włoski, jak również nadaje brodzie delikatny, aczkolwiek nie nachalny połysk,  a zarazem przyjemny zapach. Podobny efekt odżywczy możemy uzyskać, stosując wosk do brody lub balsam do brody, który charakteryzuje się bardzo przyjemnym zapachem.

Broda to jeden z męskich atrybutów, za sprawą których panowie mogą poczuć się pewnie,szykownie, atrakcyjnie i męsko. Jednakże należy pamiętać, że rezultat ten można wypracować wyłącznie za sprawą utrzymania schludnego, zadbanego wyglądu. Akcesoria do pielęgnacji brody - dostępne w sklepie internetowym Flaconi - zapewniają osiągnięcie pożądanych efektów, sprawiając, że każda broda będzie wyglądać atrakcyjnie.